Porady

Zamiast dystrybutora – stacja ładowania. Także do domu

Zamiast dystrybutora – stacja ładowania. Także do domu

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań ma duży wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka, ale też odgrywa kluczową rolę w ochronie przyrody. Dlaczego? Pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, w dużym stopniu ograniczając jej degradację. Kolosalny wpływ na czystość powietrza, choć wypadałoby raczej określić to jako „wpływ na zanieczyszczenie powietrza”, ma poruszanie się samochodami spalinowymi. Dlatego producenci aut coraz bardziej stawiają na pojazdy elektryczne. Trudno się dziwić, w końcu wkrótce i tak będą zmuszeni zwiększyć ich produkcję, całkowicie rezygnując z samochodów benzynowych lub diesli. Popularne „elektryki” już dziś w coraz większej liczbie pojawiają się na drogach całego świata. Aby zapewnić ich optymalne wykorzystanie, za wytwarzaniem aut musi iść także infrastruktura gwarantująca możliwość ładowania baterii tego rodzaju pojazdów. Okazuje się, że takich rozwiązań również nie brakuje, a stacje ładowania można znaleźć w wielu miejscach – publicznych, prywatnych czy komercyjnych.

Wygodne ładowarki EV. Naładujesz jak laptopa

Zastosowań stacji ładowania samochodów elektrycznych jest coraz więcej. To nie powinno dziwić, w końcu coraz więcej tego rodzaju pojazdów porusza się po naszych drogach. Musi im zatem odpowiadać konkretna liczba urządzeń pozwalających naładować akumulator. To, co jeszcze niedawno kojarzyło się raczej z obiektami dostępnymi publicznie, czyli np. parkingami marketów, hoteli lub biurowców, dzisiaj jest już powszechne na wielu prywatnych posesjach. Właściciel ekologicznego pojazdu powinien się przecież zaopatrzyć także w ładowarkę. Idealnie dopasowane stacje ładowania samochodów elektrycznych gwarantują łatwą obsługę oraz optymalne parametry ładowania. Wystarczy podłączyć auto, które po określonym czasie jest gotowe do jazdy. Możliwe jest również wstrzymanie ładowania i jego kontynuowanie po jakimś czasie. Co istotne tego rodzaju urządzenia mogą być zamontowane w różnych miejscach. Najbardziej oczywistą lokalizacją wydaje się garaż, jednak warto pamiętać, że nowoczesne stacje ładowania są odporne na wpływ czynników zewnętrznych, głównie warunków atmosferycznych, dlatego nie ma problemów z montażem pod gołym niebem.

Parkingowe rozwiązania to większe potrzeby

Wspomniane wykorzystanie stacji na parkingach wymaga trochę innych parametrów, jako że inne są potrzeby tego rodzaju urządzeń. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w tym przypadku konieczne jest stałe monitorowanie zużywania energii, weryfikowanie uprawnionych użytkowników ładowarek, tworzenie raportów bądź obsługiwanie stacji zdalnie. Dlatego w hotelach, przy marketach, biurowcach, osiedlach mieszkaniowych bądź restauracjach wykorzystywane są inne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Umożliwiają one dopasowanie mocy do potrzeb, wybór licznika energii czy konfigurację, w tym możliwość montażu w podłodze lub ścianie. Z całą pewnością pozwala to bezproblemowo używać tego rodzaju pojazdów, również po ewentualnym podłączeniu do dodatkowego systemu nadzoru.

Komfort i łatwa obsługa dzięki dodatkowym akcesoriom

Oczywiście zakres możliwości, jakie dają stacje ładowania, jest jeszcze większy dzięki dodatkowym funkcjom. W przypadku systemów parkingowych np. można korzystać ze specjalnych kart dostępowych, które pozwalają na użytkowanie gniazda. Nowoczesne ładowarki EV można też łatwo zamontować w niemal każdym wybranym miejscu dzięki wielu oferowanym zestawom, chociażby szynom. Dostępne są również kable o różnych parametrach, w tym długościach, co także pozwala dostosować system do konkretnych wymagań.

Wszystkie możliwości sprawiają, że użytkownicy samochodów elektrycznych mają łatwy i szybki dostęp do stacji ładowania, co gwarantuje optymalne używanie pojazdów. Nie ma wątpliwości, że osobom, którym zależy na ekologii, w tym niskiej emisji CO2 do atmosfery, powinno się udostępniać odpowiednią infrastrukturę – całą pewnością każdemu przyniesie to wiele korzyści.

Similar Posts