Porady

Kiedy warto zdecydować się na kinkiety?

Niewielu z was zapewne wie, że istnienie kinkietów zawdzięcza się jednemu z francuskich aptekarzy, który postanowił poprawić działanie lampy olejowej do latarni morskiej. Skupił się on przede wszystkim na wzbogaceniu jej o szklany kominek wraz z mocowaniem do ściany. Dzięki temu dziś mamy możliwość nabyć w sklepie kinkiety, które różnią się od siebie designem i wielkością, a jednocześnie są stanie zdziałać w pomieszczeniach cuda. O tym dlaczego są one świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem świetlnym, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Kinkiety w roli oświetlenia zadaniowego

Zaczniemy od tego, że kinkiety najczęściej pełnią rolę oświetlenia zadaniowego. Oznacza to, że montowane są w miejscach, w których najbardziej potrzebujemy mieć dostęp do światła. Zatem każdy miłośnik książki, majsterkowicz, a także domowy artysta z pewnością ucieszy się z funkcjonalności tego niewielkiego artykułu. Można go umieścić na przykład nad łóżkiem, gdzie zastąpi klasyczną lampkę nocną, ale także w salonie czy korytarzu. Jest on w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, jednocześnie podkreślając piękno ścian oraz wykorzystanych dekoracji. 

Kinkiety, jako sprawdzony sposób na klimatyczne światło

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, jakie cuda klimatyczne mogą osiągnąć dzięki zamontowaniu w swoim mieszkaniu, lokalu czy restauracji właśnie kinkietów. Światło, które są one w stanie dostarczyć, zależy od ich konstrukcji oraz designu, dlatego w zależności od dokonanego wyboru, jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dość intensywne oświetlenie, jak i to niezwykle subtelne, wręcz tajemnicze. Sprzyjają one romantycznym nastrojom, a także umilają czas na relaks, zatem warto o nich pomyśleć w pomieszczeniach takich jak np. sypialnia oraz salon.

Kinkiet to must have w każdej łazience

Z pewnością nie znasz żadnej kobiety, która lubi wykonywać swój codzienny makijaż w ciemności. To nic dziwnego w końcu osiągnięty efekt, mógłby być nie do końca satysfakcjonujący. Natomiast wzbogacając łazienkę w kinkiet, który najlepiej sprawdza się nad lustrem – zadbasz o odpowiednie oświetlenie zarówno podczas wykonywania makijażu, przeprowadzania pielęgnacji cery, jak i w sytuacji, gdy w nocy musisz udać się do toalety. Kinkiety to alternatywa dla głównego światła, którego bardzo często po prostu nie potrzebujemy, ponieważ ich natężenie światła jest dla nas wystarczające.

Funkcjonalność i oszczędność miejsca – kinkiety idealne do niewielkich mieszkań

Jeśli jesteś posiadaczem dość niewielkich rozmiarów mieszkania, z pewnością starasz się je urządzić tak, aby było zarówno funkcjonalnie, jak i przytulnie. Jest to nie lada wyzwanie, ale w pewnej kwestii jesteśmy w stanie Ci coś doradzić. Kinkiety, ze względu na sposób montażu zajmują naprawdę niewielką ilość miejsca, a co najważniejsze – nie musisz z niczego rezygnować, aby je zamontować – wystarczy niewielka przestrzeń na ścianie i gotowe. 

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci mnóstwo pomysłów, a także inspiracji do tego gdzie i w jaki sposób możesz wykorzystać funkcjonalne kinkiety. Co więcej, aby ułatwić Ci proces poszukiwania, polecamy Ci zapoznać się z ofertą produktową firmy Eplafoniera – sklep z lampami, który posiada, daje klientom dostęp do różnorodnego asortymentu, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie coś idealnego dla siebie. Dla nich liczy się nie tylko design, ale także jakość i zadowolenie z zakupów.

Similar Posts