Porady

Rozwiązania zwiększające sterylność strefy umywalkowej

Rozwiązania zwiększające sterylność strefy umywalkowej

Niezależnie od tego z jaką toaletą mamy do czynienia niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie strefy umywalkowej. Sterylność tego miejsca musi być na najwyższym poziomie, zarówno w przypadku toalet domowych, jak i publicznych. W dzisiejszym poradniku przedstawimy naszym zdaniem najlepsze rozwiązania, które pomagają to osiągnąć. Już teraz zdradzimy, że niezwykle istotny jest dobór dozowników do mydła.

Montaż odpowiednich dozowników do mydła

W toaletach publicznych strefa umywalkowa najczęściej ma postać wyspy, gdzie obok siebie na blacie zamontowanych jest kilka umywalek. Takie rozwiązanie stosuje się również coraz częściej w łazienkach domowych. Korzystanie z dozowników mydła postawionych na rancie umywalki nie zawsze jest wygodne, gdyż pojemnik może się do nie ześlizgnąć albo spaść na ziemię powodując szkody w postaci rozlania płynu. Dlatego lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, tam, gdzie w krótkim czasie z toalety korzysta więcej osób , jest zastosowanie dozowników do mydła montowanych na ścianie. Można wybrać tradycyjne modele uruchamiane ręcznie albo jeszcze lepiej łokciowe lub bezdotykowe. W przypadku wyspy łazienkowej bardziej ergonomiczne są bezdotykowe. Ponadto pozwalają zaoszczędzić środki higieniczne, gdyż dozują ich dokładnie tyle, ile potrzeba. W przypadku modeli ręcznych wiele osób ma tendencję do kilkukrotnego ich naciskania. Również duże znaczenie ma zastosowanie zaworu niekapka, który może występować zarówno w dozownikach ręcznych, jak i bezdotykowych. Dzięki temu umywalki nie są ubrudzone z mydła, co niewątpliwie nie prezentuje się estetycznie.

Zastosowanie baterii umywalkowych bezdotykowych

Aby zwiększyć sterylność strefy umywalkowej warto pomyśleć o zamontowaniu bezdotykowych baterii. Najlepiej jeśli dodatkowo montowane są w ścianie, a nie otworach umywalki. Dzięki temu woda nie gromadzi się w szczelinach i nie pojawia się rdzawy nalot. Baterie umywalkowe uruchamiane na fotokomórkę są bardzo wygodne w użytkowaniu, a dzięki takiemu rozwiązaniu dodatkowo kran pozostaje czysty, zwłaszcza jeśli dodatkowo posiada ona wbudowany mieszacz ciepłej i zimnej wody, dzięki czemu nie trzeba korzystać z kurków. Warto zauważyć, że takie baterie występują w różnorodnych kształtach i stylistyce, co także wpływa na estetykę.

Suszarki do rąk zamontowane blisko umywalki

Aby ograniczyć częstotliwość czyszczenia strefy umywalkowej w łazience warto zamontować suszarki do rąk i to blisko umywalki. Oczywiście muszą się one znajdować przynajmniej 60 cm od źródła wody. Zatem stosując się do tych zasad należy zamontować je jak najbliżej, aby nie było konieczności oddalania się od umywalki z mokrymi rękami, co skutkuje punktowym zawilgoceniem podłogi. Jeśli suszarka znajduje się blisko wystarczy umyć ręce, a następnie szybko wsunąć je do znajdującego się obok urządzenia. Istotne znaczenie mają również filtry w suszarkach do rąk. Modele kieszeniowe mogą być wyposażone w filtry HEPA, które neutralizują bakterie, wirusy i grzyby.

Pojemniki na papier i bezdotykowe kosze na śmieci

Bardzo istotne znaczenie ma również umieszczenie ręczników papierowych w pojemniku, jeśli korzysta się z takiego rozwiązania dodatkowo bądź zamiast stosowania suszarki. Zastosowanie pojemnika gwarantuje ograniczenie zawilgocenia papieru, a tym samym marnotrawstwa. Dodatkowo zwiększa również estetykę i sterylność. Zużyty papier trzeba wyrzucać do kosza. Dlatego powinien on stać bezpośrednio obok pojemnika na papier. Najlepiej, jeśli wyposażony jest w pokrywę, a dodatkowo obsługiwany bezdotykowo. Można postawić na tańszy model, gdzie otwiera się wieko po naciśnięciu pedału bądź droższy, działający na podczerwień.

Istotne znaczenie ma również odpowiednie wykończenie podłogi w tej strefie. Płytki powinny być nie tylko antypoślizgowe, ale również nie wchłaniające wilgoci i łatwe w czyszczeniu. Wykorzystanie naszych wskazówek pomoże stworzyć toaletę publiczną nie tylko estetyczną ale również sterylną. Wszystkie wymienione akcesoria i inne wyposażenie do toalet publicznych znajdziesz w sklepie DoToalet.pl. Dopasujesz je kolorystycznie także do wybranej aranżacji wnętrza.

Similar Posts