Porady

Najmodniejsze kolory ścian w 2020 roku

Najmodniejsze kolory ścian w 2020 roku

Rozbudowana paleta kolorystyczna farb, dostępnych obecnie na rynku, sprawia, że dobór idealnego odcienia do wnętrza stanowi dla kupujących nie lada wyzwanie. Tymczasem kolory ścian to bardzo istotny element wystroju, którego nie sposób pominąć – w końcu nadaje charakter całemu mieszkaniu. Jakim więc kluczem się kierować?

Z pomocą przychodzi marka farb Tikkurila, przedstawiając najnowszą odsłonę kolekcji kolorystycznej Tikkurila Feel the Color. 216 najpopularniejszych odcieni zostało dopasowanych do sześciu różnych stylów aranżacyjnych, by ułatwić urządzającym poruszanie się w świecie barw. 

 Klasyka i odważny eklektyzm

Dla tych, którzy we wnętrzach cenią ponadczasową harmonię, świetnym wyborem będzie paleta Classic, opierająca się na spokojnych, neutralnych barwach. Zestaw ten zawiera takie kolory ścian, jak beże i szarości, uzupełnione o przemyślane, stonowane akcenty kolorystyczne. Z kolei osoby, które lepiej czują się wśród żywych, radosnych barw, z pewnością zainteresuje styl Eclectic. To paleta jasnych, słonecznych odcieni i odważnych akcentów kolorystycznych, stworzona z myślą o tych, którzy lubią eksperymentować we wnętrzach. Stanowi ona zachętę, by zabawić się nie tylko kolorem ścian, ale także ich fakturą.

Retro vs nowoczesność

Dla osób, które urządzając mieszkanie, chętnie czerpią z minionych dekad, powstała paleta Nostalgic, w której znajdziemy ciepłe, stonowane  barwy ziemi: odcienie piasku, brązy, zgaszone zielenie i czerwienie. Taka kolorystyka ścian pozwala zachować we wnętrzu nutkę retro, która świetnie współgra z ponadczasowym designem.

Marka Tikkurila przygotowała propozycję także dla osób stawiających na nowoczesność.  Paleta Modern została skomponowana z kontrastujących ze sobą barw: jasnych, neutralnych odcieni i mocnych akcentów, które dodadzą współczesnym, minimalistycznym wnętrzom wyrazistości.  

 Luksusowo czy przytulnie?

Jeśli luksus, to koniecznie wysmakowany i w dobrym tonie! Prestiżowa paleta Luxurious to propozycja dla fanów eleganckich wnętrz, która będzie idealnie korespondować z dodatkami w stylu glamour: złotem, drewnem czy aksamitnymi tekstyliami. Można w niej znaleźć farby w neutralnych barwach, przełamane kolorystyką nawiązującą do odcieni biżuterii. Takie kolory ścian pomogą stworzyć we wnętrzu klimat elegancji połączonej z intymnością.  

Ostatnia propozycja serii Tikkurila Feel the Color to paleta farb Bohemian, pełna kolorów zaczerpniętych z natury, tej bliskiej i tej bardziej egzotycznej. Spotykają się w niej odcienie takie jak kokos, oberżyna i dzika róża. Wszystko po to, by wypełnić wnętrze przytulnym nastrojem, a także dodać mu naturalności i autentyczności.

www.tikkurila.pl

Similar Posts