Porady

Różnice pomiędzy aparthotelem a condohotelem

Różnice pomiędzy aparthotelem a condohotelem

Wybierając się na urlop, wczasowicze zazwyczaj decydują się na nocleg w hotelu lub pensjonacie. Niestety, standard wykończenia, czy też ogólne warunki w nich panujące pozostawiają wiele do życzenia. Rozwiązaniem dla bardziej zamożnych klientów mogą być aparthotele i condohotele. Obiekty tego rodzaju zaczynają coraz częściej powstawać nad polskim morzem, ale moda na nie nie jest jeszcze tak duża, jak to bywa na zachodzie. Czym się różnią aparthotele w Polsce od condohoteli?

Co to jest aparthotel?

Aparthotele w Polsce to kompleksy apartamentów w obiekcie hotelowym, które najczęściej wynajmowane są na krótki termin. Mowa tutaj głównie o kilku dniach, aniżeli miesiącach. Mianem aparthotelu określić można mieszkanie, w którym znajduje się prywatna łazienka, przynajmniej jedna sypialnia, natomiast gość ma jednocześnie dostęp do pełnej obsługi hotelowej. Ponadto może on także korzystać z różnych udogodnień i części wspólnych znajdujących się na terenie obiektu. Zaletą aparthoteli w Polsce jest fakt, że są one wykończone na wysoki standard, którego próżno szukać w pokojach czy pensjonatach.

(https://republikawnetrz.pl/blog/ – więcej porad specjalistów)

Należy także dodać, że apartamenty hotelowe są znacznie większe, dzięki czemu stają się świetną alternatywą dla osób, które podróżują pomiędzy różnymi hotelami oraz dla tych, którzy poszukują tak zwanego second-home na dłużej trwające pobyty w turystycznej lokalizacji. Możliwość dostępu do usług premium, czyli SPA, basenu, a nawet kosmetyczki, znacząco podnosi wartość aparthotelu, dzięki czemu jego właściciel może podnieść także cenę za pobyt w nim. Wielu inwestorów poszukuje również aparthoteli z możliwością wynajęcia ich na dłuższy okres czasu. Wtedy na rynku ciekawą ofertą stają się condohotele.

Co to jest condohotel?

Condohotel to także osobny apartament, pokój hotelowy, lub mieszkanie, który znajduje się w wysokiej klasy obiekcie hotelowym. Najczęściej można je spotkać w bardzo luksusowych holiday resort, gdzie turysta otrzymuje pełny dostęp do usług premium. Basen, SPA, sauna, czy inne udogodnienia to wtedy podstawa. Od tradycyjnego hotelu różni się on tym, że goście mogą wynająć znacznie większą powierzchnię z charakterystyką bardzo podobna do aparthotelu. Pod względem funkcjonalnym condohotele przypominają bardziej mieszkania niż pokoje hotelowe. Przede wszystkim są większe, mają także wszystkie przyłącza oraz aneksy.

Condohotel budowany jest przez deweloperów, którzy następnie sprzedają poszczególne lokalne mieszkalne innym inwestorom. Nabywca nieruchomości może korzystać z niej w dowolny sposób. Może w niej mieszkać lub wynajmować. Zazwyczaj jest tak, że przez większość czasu condohotel jest wynajmowany, aby szybciej się spłacił. Po kilku latach właściciele osiedlają się w nim na stałe. Ponadto mogą oni skorzystać z usług operatora, który zajmuje się rezerwacjami, obsługą gości, a także naprawą wszelkich usterek. Rola nabywcy lokalu mieszkalnego polega tylko na spłacaniu go, ponieważ operator pobiera procent z zysku za wynajem. Żadnych innych dodatkowych opłat nie ma.

 

Wynika z tego więc, że lepiej jest zainwestować w condohotele, które mogą przynosić wysokie zyski przy relatywnie niskim zaangażowaniu jego właściciela. Wszystkim bowiem zajmuje się operator. W przypadku aparthoteli w Polsce właściciele muszą samodzielnie poszukiwać najemców i organizować ich pobyt od początku do końca. Niezbędne jest sprzątanie w nich, szykowanie apartamentów na przyjazd następnych turystów, czy też samodzielna naprawa usterek. Jest to o tyle uciążliwe, że mieszkając kilkaset kilometrów od nieruchomości, trzeba do niej przyjeżdżać, co wiąże się z pewnymi kosztami.

Similar Posts