Porady

Podnośniki nożycowe – kompleksowe wsparcie Twoich działań

Podnośniki nożycowe – kompleksowe wsparcie Twoich działań

Obserwując plac budowy, nawet laik zauważy, że każda z maszyn wykorzystywana jest do konkretnych zadań. Taka różnorodność pozwala na kompleksową realizację projektów.

Podesty nożycowe – niewielkie rozmiary, wyjątkowe możliwości

Jednymi z najczęściej używanych maszyn są podnośniki nożycowe, które dzięki specjalnej konstrukcji (metalowe wsporniki tworzące literę „X”, czyli tzw. pantograf) są w stanie wykonywać najtrudniejsze zadania na znacznych wysokościach. Budowa podestów tego typu jest na tyle niezawodna i efektywna, że od momentu premiery w 1963 roku sprzęt przeszedł stosunkowo niewielkie modyfikacje, a najnowsze modele w dużym stopniu nadal opierają się na blisko 60-letniej koncepcji stworzonej przez Charlesa Larsona.

Od lat 70-tych XX wieku zwyżki nożycowe stały się stałym elementem budowlanego krajobrazu, zastępując stare, mało bezpieczne sprzęty (vide stara, wysłużona drabina). Dzięki konstrukcji pozwalającej jedynie na pracę w pionie, maszyny te zajmują relatywnie niewiele miejsca, co pozwala na wydajną pracę w wąskich pomieszczeniach i ciężko dostępnych miejscach.

Zwyżki nożycowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli potrzebujemy dobrego podestu nożycowego, przede wszystkim musimy sprawdzić jego parametry i markę. Tak, w branży budowlanej to bardzo ważne. Uznani producenci, którzy przez lata budowali swą pozycję, a tym samym zyskiwali doświadczenie, są gwarantem wysokiej jakości podnośników, które zapewniają efektywność i bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Bardzo bogatą flotą maszyn na wynajem może pochwalić się np. Riwal, który w swej ofercie posiada zwyżki, takich marek jak: JLG, MEC, Hollandlift i Genie.

Elektryczny czy spalinowy?

Podesty nożycowe napędzane spalinowo sprawdzą się przede wszystkim na zewnątrz, gdzie pracę utrudnia grząski grunt oraz nierówności. Takie warunki nie są przeszkodą dla tego typu maszyn, ponieważ wszystkie modele standardowo posiadają napęd na cztery koła (4×4), podpory stabilizujące oraz rozsuwany pokład poszerzający funkcjonalność podnośnika – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/podesty-nozycowe-spalinowe

Nożycowe zwyżki elektryczne będą natomiast świetnym wyborem dla prac na utwardzonym podłożu (wewnątrz i zewnątrz). Charakterystyczne cechy takiego sprzętu?

  • niebrudzące koła,
  • bezproblemowe przejeżdżanie przez standardowe otwory drzwiowe o szerokości 90 cm (oznaczenie ESN).

Jeśli potrzebuje szczegółowych informacji na temat dostępnych podnośników nożycowych, skontaktuj się z lokalnym oddziałem firmy Riwal. Uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomoc w doborze odpowiedniego podestu.

Similar Posts