Meble

Idealna pufa dla dziecka? Piłka!

Idealna pufa dla dziecka? Piłka!

Umeblowanie dziecięcego pokoju to często prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Niejedni chcieliby sprawić jak największą przyjemność swojemu dziecku, dostosowując się do jego gustu, a jednocześnie pragną, aby zyskało ono dla siebie niepowtarzalny, wygodny kącik. To trudne zadanie może jednak zostać z łatwością rozwiązane, jeśli tylko wykorzystamy do tego odpowiednio zaprojektowane, wyraziste meble. Doskonałym ich przykładem jest właśnie pufa piłka.

Dlaczego warto wstawić do dziecięcego pokoju pufę?

Pufa to jeden z tych nietypowych mebli, który nie pojawia się w każdym domu. W przeciwieństwie do fotela czy sofy nie wydaje się ona konieczna, a niektórzy wręcz uważają ją za całkowicie zbędną. Nic bardziej mylnego!

Pufa to niezwykle wygodne siedzisko, które – zwłaszcza w nowoczesnym wydaniu – pozwala przyjąć różne pozycje, w zależności od aktualnych preferencji i potrzeb. Świetnie sprawdzi się zarówno do siedzenia, półleżenia, jak i przyklękania, o ile tylko pojawi się w dziecięcym pokoju. Maluchy uwielbiają często zmieniać pozycję, a taki mebel z pewnością im to umożliwi, w przeciwieństwie do tradycyjnych foteli czy krzeseł.

Co więcej, pufa to mebel mały, lekki i mobilny. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło swobodnie ją przestawiać, dokładnie tam, gdzie jemu będzie najbardziej pasowała. To ogromne ułatwienie, jeśli nie chcemy być co kilka minut wołani, by pomóc maluchowi w uporaniu się z przemeblowaniem.

Designerska pufa jako element wystroju

Wybierając pufę do dziecięcego pokoju, warto postawić na taką, która wpisze się zarówno w wystrój całego wnętrza, jak i gust dziecka. To nie pora na tradycyjne meble, które wyglądają jak pożyczone z domu dziadków – lepiej postawić na to, co w pełni odda zamiłowania dziecka, a także innowacyjny styl domu.

Takim elementem wystroju może być właśnie pufa piłka, która posiada zaokrąglony kształt i oryginalne ozdoby. W zależności od tego, jaki sport maluch lubi najbardziej, warto postawić na nawiązujący do tego wzór – piłkę nożną lub koszykówkę. Dokładając do tego odpowiednie kolory, które współgrają z barwami dominującymi w pokoju dziecka, na pewno uzyskamy spójną, idealną całość. Można także postawić na przeciwieństwa i użyć pufy do przełamania designu, czyniąc z niej wyjątkowy, kolorowy element w bardziej stonowanym wnętrzu. Kto wie, może dzięki takim pomysłom znajdzie ona swoje miejsce nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również w innym pomieszczeniu?

Solidne wykonanie gwarancją dobrej zabawy

Podczas poszukiwań odpowiedniej pufy dla dziecka, warto przy tym zwrócić uwagę na jego potrzeby, a przede wszystkim – chęć zabawy. Dziecko powinno mieć możliwość użytkować swój mebel tak, jak tego zapragnie, dlatego o ile nie chcemy zmieniać go w najbliższym czasie na nowszy model, warto zdecydować się na taki, który został wykonany z odpornych materiałów.

Świetnym wyborem może okazać się wytrzymała skóra ekologiczna i mocne szwy, gwarantujące długą żywotność pufy. Niemniej ważne jest także miękkie, odporne na ugniatanie wypełnienie, które przetrwa nawet najdziksze harce. W efekcie nawet pomimo upływu czasu pufa pozostanie jak nowa.

Similar Posts