Porady

Nawannowe parawany – sprawdź, dlaczego warto je mieć w łazience

Nawannowe parawany – sprawdź, dlaczego warto je mieć w łazience

Preferujesz szybki prysznic zamiast długiej kąpieli, ale w Twojej łazience nie ma miejsca na montaż kabiny prysznicowej? Musisz zadowolić się braniem prysznica w wannie, co wiąże się z rozchlapywaniem wody na przysłowiowe „pół łazienki”? Jest na to rozwiązanie. Sprawdź, czym są nawannowe parawany i dlaczego warto je mieć w swojej łazience.

Parawany nawannowe – co to jest?

Nawannowe parawany to, jak sama nazwa wskazuje, rodzaj ochrony montowanej wokół wanny. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje parawanów nawannowych.

Model harmonijkowy składa się z dwóch lub większej liczby skrzydeł, które możesz składać lub rozkładać, zwiększając bądź zmniejszając w ten sposób powierzchnię parawanu. Liczbę skrzydeł możesz dostosować do wielkości swojej wanny. Pamiętaj przy tym, że im więcej elementów zawiera parawan składany, tym bardziej będzie skuteczny. Nawannowe parawany harmonijkowe są łatwe w montażu. Do ich zamocowania nie potrzeba prowadnic. Poza tym ten rodzaj osłony pasuje do każdego typu wanny, co zwiększa funkcjonalność akcesorium.

Przesuwny parawan wymaga natomiast montażu na prowadnicach, po których będą się następnie przesuwać jego dwa lub trzy skrzydła (w zależności od modelu). To bardzo wygodne i eleganckie rozwiązanie. Model ten pasuje do każdego kształtu wanny.

Wahadłowe nawannowe parawany to natomiast najrzadziej spotykane modele. Składają się z drzwi otwieranych na zewnątrz lub do środka przestrzeni kąpielowej. Model ten można zamontować tylko na wannach prostokątnych. Jego zaletą jest estetyczny wygląd i prostota montażu, wadą – możliwość łatwego rozlewania na posadzce wody ściekającej po uchylonej szybie.

Dlaczego warto zamontować nawannowe parawany?

Osłona nawannowa to szybki, łatwy i wygodny sposób na przemianę klasycznej wanny w kabinę prysznicową. Nawet jeśli nie masz w łazience miejsca na montaż osobnej kabiny, dzięki parawanowi możesz łatwo spełnić swe marzenie o posiadaniu kabiny natryskowej. To polecane rozwiązanie zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować je też w większych pokojach kąpielowych. W ten sposób zaoszczędzisz cenne miejsce, które możesz przeznaczyć na postawienie szafki czy suszarki do ubrań.

Parawan nawannowy skutecznie zabezpiecza łazienkę przed rozlaną wodą, o którą nietrudno podczas korzystania z natrysku. Dzięki niemu nie będziesz musiał już każdorazowo wycierać podłogi łazienki po kąpieli. Dobrej jakości parawan, wykonany z wysokogatunkowych materiałów może stać się ponadto bardzo estetycznym, dekoracyjnym elementem łazienki.

Similar Posts