Porady

Płytki drewnopodobne w projektach – TOP 5 aranżacji z użyciem kafli podłogowych

Płytki drewnopodobne w projektach - TOP 5 aranżacji z użyciem kafli podłogowych

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Musimy więc zadbać o to, żeby posadzka w nim była odpowiednio zabezpieczona. Pomóc w tym mogą płytki drewnopodobne, które skutecznie zabezpieczą podłogę przed nadmiernym zużyciem i uszkodzeniami. Dobrze dobrane płytki doskonale wkomponują się w naszą wizję wystroju wnętrza domu.

Aranżacja z użyciem kafli podłogowych – jasne płyty z połyskiem

Jasne płyty podłogowe z połyskiem to klasyka aranżacji wnętrz. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż sprzyja ono klimatowi przestrzeni dziennej. Gładkie płyty z połyskiem sprawdzą się doskonale w salonach, w których jest dużo światła. Do tego celu świetnie nadadzą się ceramiczne płytki podłogowe klink.pl.

podloga-w-aneksie-kuchennym

Aranżacja z użyciem kafli podłogowych – płyty z wąską fugą

Zastosowanie wąskiej fugi w przypadku płytek podłogowych to doskonały pomysł. Wizualnie poszerzy to pomieszczenie, sprawi, że będzie ono wyglądało na naprawdę przestronne i przytulne. Takie rozwiązanie ma szanse wpisać się w praktycznie każdy styl.

plytki-w-czesci-goscinnej

Drewnopodobne płyty podłogowe – klasyczne rozwiązanie

W aranżacji naszej podłogi pomóc mogą drewnopodobne płyty podłogowe. Takie rozwiązanie imitować będzie naturalne panele drewniane, charakteryzować się będzie jednak większą odpornością na uszkodzenia. Drewnopodobne płyty podłogowe najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak np. gres. Jeśli chodzi o kolorystykę, możemy znaleźć zarówno jasne, jak i ciemne odmiany drewna.

Drewnopodobne płyty podłogowe – rozwiązanie z awangardowymi dekorami

Jeśli decydujemy się na drewnopodobne płyty podłogowe, możemy rozważyć dobranie do nich odpowiedniego dekoru. Na rynku znajdziemy różne warianty, m.in. biały, czerwony i niebieski. Takie rozwiązanie świetnie nadaje się do modernistycznego wnętrza. Aby odpowiednio dobrać płyty do naszych potrzeb, warto zapoznać się z poradnikiem – płytki podłogowe – czym się kierować przy zakupie?

Geometryczne wzory z drewnopodobnych płyt podłogowych

Niektórzy decydują się na tworzenie niesamowitych wzorów za pomocą tafli podłogi. Ułożone w odpowiedni sposób płytki drewnopodobne, mogą zwracać na siebie uwagę gości i stanowić miły obraz dla oka. Jest to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w wypadku minimalistycznych wnętrz, dużo lepiej zrobimy, aranżując je we wnętrza rustykalne. W tym przypadku nie ma granic – w dowolny sposób możemy łączyć i budować formy geometryczne, liczy się tylko nasza wyobraźnia.

Similar Posts