Porady

Rośliny w łazience – pomysły na ciekawe aranżacje

Rośliny w łazience – pomysły na ciekawe aranżacje

Kwiaty doniczkowe to popularny element dekoracyjny w wielu domach. Najczęściej spotkać je można w salonie lub sypialni, jednakże coraz popularniejsze stają się także aranżacje łazienki z roślinami.

Kwiaty – źródło relaksu

Dom bez zieleni i kwiatowych barw to nie dom! Jeśli jesteś podobnego zdania, na pewno z dużym entuzjazmem przyjmiesz informację, że istnieje wiele roślin, które nadają się także do łazienki. Dzięki nim pomieszczenie to zmieni się w kojący zmysły ogród. Jest jednak jedna ważna zasada – łazienka musi mieć dostęp do światła dziennego. W innym przypadku rośliny doniczkowe uschną w zawrotnym tempie.

Jakie rośliny do łazienki?

Jakie rośliny nadają się do łazienki? Jest ich całkiem sporo. Najważniejsze, aby były odporne na dużą wilgoć, która panuje w pomieszczeniu łazienkowym. W takich warunkach woda wolniej paruje, więc rośliny łazienkowe nie wymagają częstego podlewania. Do najpopularniejszych gatunków należą: adenium, anturium, begonia, maranta, monstera, paproć, sitowie, widliczka oraz afelandra stercząca.

Aranżacje łazienki z roślinami

Sposobów na zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej z roślinami jest kilka – https://www.paradyz.com/blog/rosliny-w-lazience-zainspiruj-sie-i-wyprobuj-u-siebie/. Możemy zdecydować się na rośliny doniczkowe na podłodze w wersji mini (jedna lub dwie doniczki) lub maxi (z wykorzystaniem bujnej roślinności na wzór egzotycznego lasu) – zieleń w połączeniu z drewnianymi motywami (https://sklep.paradyz.com/kolekcja/daikiri/1239) wprowadza pewną dozę naturalności i oryginalności. Innym rozwiązaniem jest aranżacja łazienki z roślinami wiszącymi – zwisająca zieleń potrafi rozświetlić ciemne powierzchnie i przełamać jednolite płaszczyzny. Kontrastowość zieleni i płytek (https://sklep.paradyz.com/kolekcja/modern/1274) może świetnie wyglądać także w połączniu z pojedynczym, wysoki kwiatem, który bujnie rozrasta się aż do samego sufitu.

Rozwiązania alternatywne

Co jednak, gdy mieszkamy w bloku, a nasza łazienka jest miejscem mocno zacienionym i nie posiada żadnych okien? Wtedy możemy skorzystać z ciekawej alternatywy jaką są odporne na nadmierną wilgoć tapety z motywami florystycznymi lub płytki, które swym wzornictwem nawiązują do natury. Wybór należy do nas!

Natura to świetny pomysł na aranżacje łazienki. Rośliny potrafią tchnąć w pomieszczenie niezwykłą energię, która potrafi koić zmysły i wprowadzać nas w stan błogiego relaksu.

Similar Posts