Porady

Chemia profesjonalna i gospodarcza – jaka jest różnica?

Chemia profesjonalna i gospodarcza - jaka jest różnica?

Chemia profesjonalna i chemia gospodarcza – chociaż tych dwóch sformułowań określa się często zamiennie, są to dwie różne kategorie produktów. Chemia gospodarcza, to produkty, których do czyszczenia i sprzątania, których używamy na co dzień w domach. Siła substancji w nich zawartych jest wystarczająca, aby poradzić sobie z domowymi zabrudzeniami.

W przestrzeni publicznej, a więc na dworcach, w galeriach handlowych, a także w biurach i całej branży HoReCa mamy do czynienia z innego rodzaju zabrudzeniami i konieczne jest używanie profesjonalnej chemii do sprzątania. Przede wszystkich, z tych miejsc korzysta o wiele więcej osób, dlatego też utrzymanie ich w czystości jest o wiele większych wyzwaniem. Po drugie przy tak dużej ilości osób konieczne jest częsta dezynfekcja, której nie potrzebujemy w gospodarstwach domowych, w których mieszka kilka osób. Dodatkowo, personel sprzątający musi uporać się z zabrudzeniami dość szybko, dlatego też produkty, których używa muszą działać szybko i skutecznie. 

Warto także wspomnieć, że w przemyśle na produkcji czy w gastronomii mamy do czynienia z zupełnie innymi rodzajami zabrudzeń niż w domu. Ciężkie zabrudzenia przemysłowe, trudne do usunięcia plamy ze smarów, olejów oraz ze specjalistycznych substancji stanowią wyzwanie dla uniwersalnych produktów. Dlatego też, w ofercie chemii profesjonalnej znajdują się zazwyczaj specjalistyczne produkty, dedykowane do konkretnego rodzaju zabrudzeń, np. do mycia pieców i piekarników z tłuszczu lub wywabiania plam z druku. 

Stężenie substancji czynnych

Oprócz zastosowania, chemia profesjonalna różni się od gospodarczej stężeniem substancji czynnej zawartej w produkcie. Produkty chemii profesjonalnej są zazwyczaj o wiele silniejsze od środków czystości używanych w domach. Wiąże się to także z koniecznością zachowania większych środków ostrożności, takich jak praca w rękawicach ochronnych. 

Środki chemii profesjonalnej zazwyczaj występują w formie koncentratu. Takie rozwiązanie pozwala dostosować siłę produktu do rodzaju zabrudzenia, z którym mamy do czynienia. Jest to także ekonomiczne rozwiązanie dla przedsiębiorców, ponieważ kupuje się zazwyczaj duże opakowania, które wystarcza na dłużej. Zmniejsza się także potrzeba magazynowania dużej ilości opakowań. 

Chemia profesjonalna dla każdej branży

W ofercie sklepu internetowego Higiena24 znajdują się produkty chemii profesjonalnej do mycia i czyszczenia powierzchni, dedykowane zarówno branży HoReCa jak zakładom produkcyjnym i warsztatom samochodowym. Dodatkowo, zapewniamy wyposażenia pralni profesjonalnych i myjni samochodowych.

Similar Posts