Porady

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

W dużych miastach cały czas rośnie liczba budowanych i sprzedawanych nowych mieszkań. W ten trend wpisuje się również Łódź. Realizowane tu nowe inwestycje mieszkaniowe zwracają uwagę osób zainteresowanych kupnem własnego M oraz tych, którzy chcieliby zainwestować swoje środki w nieruchomości. Czy Łódź to dziś dobre miejsce, by związać z nim swoją przyszłość?

Łódź – nie tylko historia

Zapewne wszyscy pamiętamy dawną Łódź, prezentowaną w książkach i filmach, jako zagłębie przemysłu włókienniczego oraz miasto, w którym spotykały się różne kultury i narodowości. I choć klimat dawnej Łodzi jest wciąż w mieście zauważalny, wiele się w nim zmieniło od tamtego czasu. Dziś to nowoczesna metropolia patrząca w przyszłość, władze miasta poprzez nowe inwestycje oraz działania rewitalizacyjne skutecznie zachęcają do zamieszkania i pracy w Łodzi.

Nowe, tanie mieszkania

Największym atutem nowych mieszkań w Łodzi są ich konkurencyjne ceny w zestawieniu z cenami nieruchomości w stolicy. Jak podaje Puls Biznesu: średnie ceny mieszkań za 1 m2 w IV kwartale 2018 roku wahały się (zależnie od metrażu) w Warszawie w granicach 8060,21 zł do 9513,67 zł, natomiast analogiczne ceny mieszkań w Łodzi to: od 4255,22 zł do 4840,77 zł. Ogromna różnica zauważalna jest od razu i dotyczy właściwie wszystkich lokali mieszkalnych, niezależnie od metrażu. Nic dziwnego, że deweloperzy obserwują tu popyt na nowe mieszkania i realizują kolejne inwestycje. Ze względu na dobre połączenie kolejowe ze stolicą nie brakuje też osób, które decydują się na zakup mieszkania w Łodzi, a pracę w Warszawie. Również inwestycja w nieruchomości na rynku łódzkim jest bardziej opłacalna, ze względu na wyżej wymienione równice w cenach mieszkań na korzyść Łodzi – co potwierdzają statystyki dotyczące liczby nowych mieszkań kupowanych na inwestycje. Dla osób myślących o czerpaniu zysku z wynajmu kupionego mieszkania może być istotne to, że Łódź to miasto, w którym znajdują się wyższe uczelnie z dużą rzeszą przyjezdnych studentów, na wynajem decydują się też osoby już pracujące, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą kupić własnego M.

Jak dobrze wybrać?

Przy mnogości ofert może pojawić się wątpliwość na ofertę którego dewelopera się zdecydować. Na pewno poza ceną i metrażem nowego mieszkania, co oczywiste, istotna dla kupującego powinna być lokalizacja inwestycji. Jak zauważa nasz rozmówca z firmy deweloperskiej Samson-Dom z Łodzi, dużym zainteresowaniem klientów cieszą się nieruchomości mieszkalne usytuowane w Nowym Centrum Łodzi i jego okolicach, które nie tylko jest świetnie połączone z innymi częściami miasta, ale również posiada w pobliżu tereny zielone oraz ciekawe obiekty kulturalne i rekreacyjne.

Similar Posts