Porady

Proste sposoby na aranżację parapetu w salonie

Proste sposoby na aranżację parapetu w salonie

Aranżacja parapetu to nie lada gratka dla każdego miłośnika niestandardowych rozwiązań. Parapet i ten mały i ten duży daje duże pole do popisu każdemu, kto chce udekorować go w oryginalny sposób. Kwiaty na parapecie to standard i to rozwiązanie nikogo już nie zaskoczy. Jak więc ozdobić parapet w salonie, tak by stał się piękną, nietuzinkową dekoracją?

Modny parapet w Twoim salonie

Urządzając i dekorując nasze domy, często zapominamy o aranżacji parapetu. Albo stoi pusty, albo jest przyozdobiony kwiatami. Często nawet nie przejdzie nam przez myśl, że parapet może stać się główną atrakcją w salonie. Ta często niewykorzystana przestrzeń przecież świetnie sprawdza w wielu odsłonach. Pusty parapet to doskonałe miejsce na trzymanie książek! Mole książkowe potrafią przechowywać w swoich domach setki pozycji. Niestety, często nie mają miejsca na to, aby wyeksponować je wszystkie. Mała biblioteczka na parapecie to pomysł warty zrealizowania, pod warunkiem, że posiadamy szczelne okna, które nie przepuszczają wilgoci. Niestety, często zdarza się, że wilgoć zbierająca się przy oknie niszczy karki papieru, których mimo wysuszenia, nie da się już uratować. Trwałe i eleganckie okna zapewnią bezpieczeństwo domownikom oraz staną się piękną ozdobą salonu samą w sobie. Biblioteczka na parapecie połączona z pięknymi, eleganckimi oknami wysokiej jakości to świetnie połączenie, które przykuje uwagę nie jednej osoby.

A co jeśli na naszym parapecie nie mamy zbyt wiele miejsca? Warto postawić na drobne, lecz oryginalne dodatki. Parapet to idealne miejsce, w którym stanąć może dyfuzor zapachowy. Działa nie tylko nawilżająco. Olejki eteryczne, wydobywające się z dyfuzora w postaci drobnej mgły, mają właściwości przeciwgrzybicze i antywirusowe. To modny i praktyczny dodatek, który sprawdzi się w każdym domu. Miłośnicy standardowych rozwiązań, zamiast dyfuzora, na parapecie mogą postawić naturalną i ekologiczną świecę sojową. Często to te najmniejsze dodatki najlepiej się sprawdzają. Świeca sojowa nie dość, że pięknie wygląda, to równie pięknie pachnie. Jest ona wydajniejsza niż zwykła świeczka, a jej delikatny zapach w mgnieniu oka roznosi się po całym pokoju. Świece sojowe zapakowane są w piękne, oryginalne opakowania, dzięki czemu trafiają aż do dwóch zmysłów – zmysłu wzroku i węchu.

Niektórzy uważają, że na parapecie mogą stać tylko kwiaty. To prawda, jednak nie muszą być to zawsze te same, standardowe rośliny. W modzie od wielu lat są bukiety z trawy pampasowej. Wybierając suszoną trawę pampasową, oprócz aspektu wizualnego, zyskamy dodatkowy efekt – w całym domu będzie pachnieć naturą, polem i słomą. Sztuczna trawa natomiast, dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, które rozświetlą nawet najbardziej zacieniony parapet.

Przytulne siedzisko na parapecie

Wiele osób posiadających niski i szeroki parapet, decyduje się na przekształcenie go w przytulne siedzisko. I tak jak w poprzednich przypadkach, nie potrzeba wiele, by parapet wyglądał zjawiskowo. Wystarczy ozdobny koc i kilka poduszek, by parapet zmienił się nie do poznania. Tak urządzony kącik może stać się ulubionym miejscem w domu, w którym będziemy mogli odpocząć, poczytać książkę lub usiąść z kubkiem gorącej herbaty. Z takiej miejscówki chętnie skorzystają także zwierzęta. Właściciele kotów i małych psów mogą być pewni, że tak urządzony kącik stanie się najbardziej obleganym miejscem w całym domu.

Similar Posts