Porady

Jakie firany wybrać do kuchni?

Jakie firany wybrać do kuchni?

Polecane firanki do nowoczesnych wnętrz

W wielu domach rezygnuje się z firanek. Być może dzieje się tak z powodu dobrej dostępności rolet, plis oraz innych osłon okiennych. Okazuje się jednak, że firany nadal są modne i świetnie odnajdują się w aranżacji kuchni. Trzeba tylko wybrać odpowiednie.

Praktyczne i ładne firany kuchenne

W takim razie, jakie firany do kuchni będą pasować najbardziej? Na pewno praktyczne i ładne. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się krótkie firany, sięgające do parapetu. Dzięki temu łatwiej będzie zapanować nad porządkiem w tym wnętrzu. Jednak to niejedyny powód, dla którego krótkie firanki wybierane są najczęściej. Otóż w kuchni mają jedynie delikatnie zdobić okno, a nie całkowicie je osłaniać. Pamiętajmy, że w powietrzu unosi się tłuszcz, a połączony z kurzem, który łatwo zbiera się właśnie na firankach, może tworzyć trwałe i trudne do usunięcia zabrudzenie. Stąd przyjęło się, że firanka kuchenna powinna być krótka.

Długie, zwiewne firanki lepiej prezentują się w salonie. Kupując firany do kuchni, warto kierować się stylem danego wnętrza. W sprzedaży dostępne są nowoczesne firany, firany w stylu rustykalnym, tradycyjne woalowe firany oraz firany w innych stylach. Dobrze dopasowane pod tym kątem będą świetną dekoracją okna, jak i całego wnętrza. Za firankami warto rozejrzeć się w dobrze zaopatrzonym sklepie, który kładzie nacisk na wybór, jakość i atrakcyjne ceny. Do jednego z nich prowadzi następujący link: https://familyrollo.pl/firany.

Gotowe firanki a szyte pod wymiar

Teraz można bez problemu kupić gotowe firanki do kuchni. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby uszyć je pod wymiar u krawcowej. Okazuje się jednak, że firany gotowe to duża wygoda, ponieważ nie trzeba kombinować z projektami, szukać odpowiednich tkanin, później utalentowanej krawcowej i przede wszystkim nie trzeba czekać. Obecnie w sprzedaży, a konkretniej, w dobrych sklepach, są dostępne gotowe firanki uszyte w sposób nowoczesny i oryginalny. Można więc z łatwością dobrać firanki do swojego okna, niezależnie od tego, jakie ma ono wymiary. Przy wyborze może pomóc sprzedawca. Zaletą kupowania gotowych firanek, szczególnie tych oferowanych w internecie, jest możliwość zobaczenia, jak prezentują się w oknie. W tym przypadku nie trzeba niczego sobie wyobrażać i ryzykować, zlecając krawcowej uszycie ich zgodnie z samodzielnie wymyślonym projektem.

Nowoczesne firanki kuchenne do kuchni

Firany woalowe są bardzo nowoczesne i tym samym świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Te też mogą być krótkie. Za długimi firankami najlepiej rozglądać się, mając przestronną kuchnię lub  połączoną z jadalnią. Krótkie firanki dobrze prezentują się w miejscach, w których okna stykają się z blatem kuchennym. Wówczas dekoracja okna musi być subtelniejsza. A jeśli firanka jest delikatniejsza i nie tworzy prywatności w oczekiwanym stopniu, warto zdecydować się dodatkowo na roletę, na przykład rzymską. Ciekawe propozycje można znaleźć tu: https://dobuduj.pl/roleta-rzymska-w-kuchni-dlaczego-to-dobry-pomysl/.

Szukając firanek do kuchni, na pewno warto postawić na model do parapetu. Taka firanka jak np. tu: https://familyrollo.pl/firana-verona-02, pasuje bardziej do jadalni. Jednak ostateczny wybór to już kwestia gustu i przede wszystkim specyfiki pomieszczenia. Firanka w tym wnętrzu to bardziej dekoracja okienna niż osłona. Nie ma więc co zbyt mocno zasłaniać go wielkimi czy gęstymi tkaninami aż od sufitu po samą podłogę.

 

Similar Posts