Porady

Roleta rzymska w kuchni – dlaczego to dobry pomysł?

Roleta rzymska w kuchni - dlaczego to dobry pomysł?

Roleta to skuteczna i estetyczna osłona okna, która sprawdzi się nie tylko w pokoju, ale również w kuchni. Dzięki nim można zyskać nieco prywatności oraz ozdobić swoje wnętrze. Dowiedz się, dlaczego roleta rzymska do kuchni to świetny pomysł!

 

Roleta rzymska do kuchni – funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie w twoim domu

W wielu domach można zauważyć rzymskie rolety, które są nie tylko funkcjonalne, ale i doskonale się prezentują. Przekonują się do nich nawet miłośnicy firanek i zasłon, które jednak wymagają częstego prania – zwłaszcza, kiedy sięgają podłogi. Osadzający się na nich kurz sprawia, że ich czyszczenie może być problematyczne. Chociaż w pokojach nie istnieje duża szansa na powstanie poważniejszych zabrudzeń, to w kuchni takie ryzyko jest już znacznie większe. Z tego względu, w kuchni sprawdzają się one nie najlepiej. 

Znacznie lepszym pomysłem na zaaranżowanie okna jest zastosowanie rolet lub plis, których zalety możesz bliżej poznać na stronie https://familyrollo.pl/blog/rolety-czy-plisy-wady-i-zalety. Jeżeli jednak zależy Ci na skutecznej osłonie okna i zarazem na efekcie wizualnym, szczególnie warto zainteresować się roletami rzymskimi. Ich zaletą jest fakt, że stanowią osłonę nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale także zapewniają więcej prywatności. 

Ze względu na to, że bardzo łatwo można czyścić rolety rzymskie, nie wkładając w to wiele wysiłku, doskonale sprawdzą się w kuchni, gdzie podczas gotowania często powstają różnego rodzaju zabrudzenia. Rolety tego rodzaju mogą być wykonane z różnego rodzaju tkaniny, są też bardzo proste w montażu i obsłudze. Dodatkowym atutem jest to, że rolety rzymskie składają się w dekoracyjną falbanę, dzięki czemu stanowią one wyjątkowo estetyczną ozdobę całej kuchni. 

 

Na czym polega montaż rolet bezinwazyjnych i jak dobrać odpowiedni wymiar rolety?

Bezinwazyjny montaż rolety to najlepsze rozwiązanie do kuchni, ze względu na możliwość szybkiego zdjęcia materiału w celu jego wyczyszczenia. Będzie ono wygodne jednak również dla wszystkich osób, które lubią częste zmiany aranżacji – dzięki temu, że nie trzeba wiercić żadnych otworów, w każdej chwili można zdjąć roletę i zamienić ją na inną ozdobę okna. Podczas montażu bezinwazyjnego nie pozostaną żadne nieestetyczne ślady, co jest w tym przypadku kluczową zaletą.

Rolety rzymskie bezinwazyjne można zamontować w bardzo prosty sposób na dwa sposoby: przykleić elementy rolety przy pomocy dwustronnej taśmy samoprzylepnej bezpośrednio do ramy okiennej bądź umieścić je przy pomocy uchwytów w formie haczyków. Stosując te metody, nie trzeba ingerować ani w strukturę ścian czy sufitu, ani też ramy okiennej. Na stronie https://familyrollo.pl/rolety/rolety-rzymskie/rolety-rzymskie-bezinwazyjne znajdziesz szeroki wybór rolet rzymskich, które z łatwością zamontujesz w ciągu zaledwie kilku minut.

Rolety rzymskie możesz zakupić w wielu sklepach – zanim jednak zaczniesz składać zamówienie, musisz upewnić się, jakie wymiary będą Ci potrzebne. Jeżeli potrzebujesz rolety rzymskiej do kuchni, w pierwszej kolejności musisz wziąć pod uwagę wymiary swojego okna. W tym celu należy zmierzyć wysokość całego okna łącznie z ramą, a także szerokość szyby okiennej, dodając do jej wartości minimum 2 cm z obu stron. W ten sposób będziesz mieć pewność, że roleta nie będzie za mała i doskonale osłoni całe okno. Kiedy posiadasz już wymiary swojego kuchennego okna, na stronie https://familyrollo.pl możesz zamówić rolety na wymiar, które będą nie tylko funkcjonale, lecz także dodadzą uroku całej aranżacji Twojej kuchni. 

Similar Posts