Ogród

Jak wybrać kosz na śmieci do ogrodu?

Segregacja odpadów jest obowiązkiem wszystkich obywateli. Każda posesja musi na swoim terenie posiadać własne kosze na śmieci. Ich model powinien być dopasowany do selektywnej zbiórki. Na jakie kryteria zwrócić więc uwagę, aby wybrać pojemny kosz na śmieci, który będzie łatwy do czyszczenia oraz odporny na pogodę?

1. Kosz na śmieci w ogrodzie – jaki powinien być?

2. Segregacja odpadów o czym musisz pamiętać?

3. Kosz na śmieci jaką pojemność wybrać?

Kosz na śmieci w ogrodzie – jaki powinien być?

Wybierając kosz na śmieci do ogrodu, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z najważniejszych jest pogoda. Negatywne czynniki atmosferyczne nie powinny w żaden sposób wpływać na strukturę kubła na śmieci. Użyte tworzywo powinno być trwałe oraz odporne. Dzięki temu unikniemy pęknięć czy też odbarwień.

Kosz na śmieci powinien być łatwy do czyszczenia. Za ten czynnik odpowiada nie tylko materiał, ale również jego struktura. Zdecydowanie należy unikać kosza na śmieci, który ma chropowatą powierzchnię. Taki materiał o wiele trudniej doczyścić.

W ogrodzie najlepiej sprawdzą się kosze z tworzyw sztucznych. Dobrym rozwiązaniem, choć rzadziej wykorzystywanym, są pojemniki na śmieci wykonane z metalu. Są one bardzo trwałe oraz pozwalają na łatwe czyszczenie. Niestety mogą być ciężkie oraz głośne.

Ostatnim aspektem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę to szczelne zamknięcie. Ogrodowy kosz na śmierci może być źródłem rozwoju bakterii, jak też idealnym miejscem dla owadów i gryzoni. Szczelna klapa pozwoli jednak tego uniknąć. Dodatkowo ochroni ona nasz kosz przed wilgocią i gniciem.

Należy raczej unikać pojemników, które nie mają zamykanej klapy. Trudne w utrzymaniu higieny będą także kosze wykonane z drewna. Pomimo worków na śmieci, wilgoć oraz bakterię mogą łatwo wydostać się na zewnątrz.

Trwałe i solidne kosze na śmieci są dostępne między innymi w ofercie sklepu Castorama, gdzie bez problemu dopasujemy model do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki temu segregacja odpadów będzie znacznie łatwiejsza.

Segregacja odpadów o czym musisz pamiętać?

Nowa nowela ustawy śmieciowej spowodowała wzrost zainteresowania tematyką segregacji. Oprócz doboru odpowiednich koszy na śmieci należy także zwrócić uwagę na wrzucane tam odpady. Jak się okazuje, pomimo dobrych chęci, można łatwo się pomylić.

Warto na początek jednak przypomnieć o kolorystyce koszy na śmieci. Pojemniki niebieskie służą do odpadów z tworzyw sztucznych jak plastik czy aluminium. Kosze zielone lub białe są dedykowane dla szkła. Niebieskie służą do składowania makulatury oraz kartonów. Brązowe natomiast do odpadów organicznych. Śmieci zmieszane, które nie mogą zostać poddane recyklingowi, mogą trafić do czarnego pojemnika.

Pojawia się jednak pytanie, jakie konkretne odpady należy składować do poszczególnych koszy? Odpowiedź nie zawsze jest tak oczywista, jakby się spodziewano. Istnieje duża liczba produktów, z którymi większość społeczeństwa ma problem.

Błędna segregacja dotyczy zwłaszcza makulatury. Takie odpady jak karton po mleku, paragon, czy też bilet komunikacji miejskiej – nie powinien znaleźć się w niebieskim koszu. Wszystko za sprawą mieszanych materiałów, z których zostały one wykonane.

Opakowanie po mleku co prawda z zewnątrz jest wykonane z kartonu, ale w środku pokryty jest aluminium. Dlatego też powinien on trafić do żółtego kosza na tworzywa sztuczne. Natomiast paragony oraz bilety zawierają druk termiczny. Uniemożliwia to ich recyklingowanie. Dlatego muszą one wylądować w koszu na odpady zmieszane.

Do czarnego pojemnika powinny trafić także odpady higieniczne (chusteczki, pieluchy), papier do pieczenia, resztki wędlin, mięs, stłuczone talerze, czy też zabrudzony papier.

Segregacja odpadów nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto na bieżąco uzupełniać swoją wiedzą i sprawdzać, czy poprawnie składujemy śmieci.

Kosz na śmierci jaką pojemność wybrać?

Na rynku istnieje szeroki wybór pojemników na śmieci o różnych wielkościach. Producenci oferują modele od 60, po 120, czy 240 litrów, a nawet więcej. Wybór pojemności kosza na śmieci jest kwestią indywidualną. Przede wszystkim zależy on od wielkości gospodarstwa domowego.

Uniwersalna wielkość koszy to 120 litrów. Pojemność ta powinna nam starczyć między regularnym odbiorem odpadów. Natomiast w przypadku wytężonej produkcji śmieci i różnego rodzaju opakowań, zaleca się wielkość 240 litrów. Nie ma tutaj jednak ściśle określonej reguły i trzeba obiektywnie spojrzeć na faktyczną ilość produkowanych przez nas odpadów. Szeroki wybór pojemników można odnaleźć na stronie:https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/odpady-i-segregacja/pojemniki-na-odpady.html.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na pozostałe dostępne akcesoria. W gospodarstwach domowych mogą okazać się przydatne stojaki na worki na śmieci. Dzięki nim utrzymanie czystości w miejscu składowania odpadów będzie znacznie łatwiejsze.

Selektywna zbiórka umożliwia recykling odpadów, a co za tym idzie – ma pozytywny wpływ na środowisko. Wybór odpowiednich koszy ułatwi nam segregację śmieci. Warto więc wybrać odpowiednią kolorystykę, tworzywo oraz materiał.

Similar Posts