Ogród

Sofa ogrodowa – królowa wypoczynku

Sofa ogrodowa – królowa wypoczynku

Nadeszła wiosna a wraz z nią przygotowanie i odnawianie tarasów, balkonów i ogrodów. Podczas zagospodarowywania przestrzeni zewnętrznej warto dobrze zastanowić się jakie akcesoria najbardziej przydadzą się nam do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Sofa ogrodowa to kluczowy element zestawu mebli ogrodowych. Wyborowi odpowiedniego modelu często towarzyszą ogromne rozterki, który wzór wybrać z pośród szerokiej dostępnej oferty. Jaki propozycje odnajdziemy wśród ciekawych nowości proponowanych na nadchodzący sezon?

Sofy ogrodowe z technorattanu

Sofy ogrodowe z technorattanu, królują na tarasach już od kilku sezonów. To niesamowite tworzywo nie wychodzi z mody od kilku istotnych powodów. Ratanowe plecionki od dawien dawna są kojarzone z sielskością i przepięknie wkomponowują się we florystyczną przestrzeń. Dodają one, zarówno pomieszczeniom jak i ogrodowi, uroczego i przytulnego charakteru. Jednak tradycyjny ratan z czasem, mimo konserwacji niszczy się i bardzo brudzi. Technorattan okazał się absolutnym przełomem. To sztuczne tworzywo jest niebywale odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, wilgotność czy nadmierne nasłonecznienie. Jest też stosunkowo lekkie co ułatwia przenoszenie mebli wykonanych z technorattanu. Bardzo łatwo się je również czyści. W tym sezonie technorattan w intrygujący sposób został połączony z różnorodnymi materiałami. Siedziska sofy ogrodowej wykonanej z technorattanu są na przykład wykonane z ekoskóry. Misterne plecionki w ciekawy sposób łączy się również z orientalnymi sznurkami czy nowoczesnym aluminium. Sofy ogrodowe zachowują dzięki temu swój sielski urok, nabierając przy tym nowoczesnego charakteru.

Sprawdź ofertę sof ogrodowych na https://www.miloohome.pl/ogrod/sofy-ogrodowe.html

Sofy ogrodowe z zadaszeniem

W otwartej przestrzeni ogrodu lub na niezadaszonym tarasie częstym problemem okazuje się nadmierne nasłonecznienie. Cień jest często bardzo pożądany szczególnie podczas wylegiwania się na sofie ogrodowej. W tym wypadku na szczególną uwagę zasługują modele posiadające zadaszenie. To niebywale ciekawe, praktyczne oraz bardzo estetyczne rozwiązanie. Sofy ogrodowe mogą posiadać zarówno materiałowe, jak i rattanowe zadaszenie. Taki mebel w przestrzeni ogrodu prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie. Jest przy tym również zazwyczaj ulubionym miejscem błogiego wypoczynku na świeżym powietrzu. Miękkie obicia i poduchy dodają komforty podczas relaksacji.

Nowoczesne designy

Sofy ogrodowe przybierają w tym sezonie bardzo nowoczesne formy. Ewidentnie zauważyć można nawiązanie do bardzo modnego stylu modernistycznego, loftowego czy elektrycznego. Coraz częściej wzornictwo i kształt sofy jest bardzo proste i ascetyczne. Łączenie takich materiałów jak drewno, ekokóra, aluminium i technorattan dodaje im nowego, współczesnego wyrazu. Beż, biel, szarość i czerń to królujące barwy mebli. Jednak oprócz modnych designów nie zapomina się o wygodzie. Miękkie obicia i wygodne siedziska nadal są podstawą w ich projektowaniu. Duże znaczenie ma również ich powierzchnia. Szerokie narożnikowe sofy mieszczące dużą grupę osób lub zestawy wypoczynkowe, z których można skompletować mebel według indywidualnego zapotrzebowania, to bardzo często oferowane produkty.

Similar Posts