Porady

Iniekcja pozioma – sprawdzona metoda na likwidację wilgoci

Każdy z nas pragnie mieszać w komfortowym budynku pozbawionym szkodliwych dla zdrowia wilgoci, pleśni oraz grzybów. Niestety często bywa tak, że zawilgocone ściany spędzają sen z powiek wielu właścicieli budynków. W takiej sytuacji nie warto czekać tylko czym prędzej zdecydować się na osuszenie murów w pełni skuteczną metodą iniekcji krystalicznej.

Na czym polega iniekcja pozioma?

Iniekcja pozioma to sprawdzona w budownictwie metoda osuszania budynków. Bardzo często jest ona także powszechnie nazywana metodą iniekcji krystalicznej. Ta w pełni sprawdzona w budownictwie technologia umożliwia wytworzenie przeciwwilgociowej izolacji fundamentów bez konieczności uciążliwego odkopywania murów zewnętrznych. Iniekcja krystaliczna może być z powodzeniem stosowana do osuszania zawilgoconych obszarów i nie ma tu znaczenia grubość ścian oraz stopień zasolenia i zawilgocenia.

Istotne zalety iniekcji krystalicznej

Ta w pełni nowoczesna metoda jest powszechnie wykorzystywana w budownictwie w celu skutecznego osuszania ścian poszczególnych budynków. I nic w tym dziwnego, gdyż iniekcja pozioma posiada szereg istotnych zalet. Wśród wielu z nich można wymienić przede wszystkim to, że stanowi ona obecnie najtańszą metodę osuszania budynków. I co najważniejsze jest w pełni ekologiczna, a każdy doświadczony fachowiec potrafi ją wykonać bardzo szybko oraz sprawnie. Decydując się na wykonanie osuszania budynku przy pomocy tej sprawdzonej oraz w pełni skutecznej metody można w pełni cieszyć się z posiadania budynku mieszkalnego wolnego od niezdrowych pleśni oraz grzybów.

Iniekcja krystaliczna a użycie wysokiej jakości preparatów mineralnych

W celu wykonania tego typu izolacji budynku niezbędne jest wykorzystanie wysokiej jakości preparatów mineralnych, które to dają w pełni zadowalające efekty podczas tworzenia blokady przeciwwilgociowej. Zazwyczaj bywa tak, że im mur jest bardziej zawilgocony, tym można osiągnąć lepsze rezultaty końcowe. Niezwykle ważne jest to, aby poszczególne otwory iniekcyjne były zawsze odpowiednio nawilżane. W czasie tworzenia się blokady przeciwwilgociowej powstaje bowiem zjawisko tak zwanej samoorganizacji kryształów, które to utrzymanie się przez nieograniczony czas.

Jak wykonuje się izolację poziomą fundamentów?

Ogólnie można wyróżnić pionową oraz poziomą izolację budynków. Niemniej w wielu przypadkach wykonanie izolacji pionowej może okazać się wystarczające. Wówczas to fachowcy wykonują izolację poziomą przy użyciu w pełni nowoczesnej technologii zwanej iniekcją niskociśnieniową, która to polega na wykonaniu w murze rzędu otworów na odpowiedniej wysokości.

Do prac wykorzystywany jest zawsze materiał krzemianowy, który to jest zawsze aplikowany ciśnieniowo za pomocą specjalnych pomp. Do każdego wywierconego otworu aplikowana jest odpowiednia ilość tego preparatu. W dalszym etapie prac wszystkie otwory są odpowiednio wypełniane oraz zaślepiane.

Izolacja pozioma to czynność, która powinna być wykonana w każdym zawilgoconym budynku. Jej brak może bowiem powodować:

  • znaczną degradację ścian
  • niekorzystne dla zdrowia zawilgocenie ścian,
  • znaczny rozwój grzybów oraz pleśni
  • powstanie na murze nieestetycznych wykwitów solnych.

Borykając się z zawilgoconymi ścianami w swoim domu warto nie zwlekać i czym prędzej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która to zajmie się likwidacją tego problemu.

Similar Posts