Projektowanie

Funkcjonalny i nowoczesny salon? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

Funkcjonalny i nowoczesny salon? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

Zastanawiasz się jak stworzyć przytulny, nowoczesny i elegancki salon? Musisz zatem zadbać o odpowiednie dodatki oraz meble. W poniższym poradniku podpowiadamy jak odpowiednio dobrać poszczególne elementy wyposażenia.

W salonie z całą pewnością nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – dopasowanego indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Na uwadze trzeba mieć nie tylko estetykę, ale też wystrój wnętrza i metraż. Od foteli, sof i narożników wymaga się tego, aby były przede wszystkim wygodne. Nic nam przecież po najpiękniejszych i eleganckich meblach, jeśli będą niepraktyczne. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne komplety wypoczynkowe z funkcją spania, które stanowią idealne dopełnienie aranżacji.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowoczesnych mebli wypoczynkowych z funkcją spania?

Salon to bardzo istotne pomieszczenie, które pełni wiele funkcji w domu. Z całą pewnością jest to pomieszczenie reprezentatywne, gdzie można przyjmować gości, relaksować się po pracy, oglądać TV, grać na PlayStation, spożywać posiłki, czytać lekturę, pracować, spędzać wspólnie czas z rodziną czy nawet organizować domówkę. Możliwości jest naprawdę sporo. Trudno byłoby sobie wyobrazić pokój dzienny bez mebli, w tym tych wypoczynkowych. Wygodne sofy, narożniki i fotele są idealnym wyborem. Warto wybrać takie, które będą miały funkcję spania. Dostępne są one w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Do ich produkcji sięga się po najróżniejsze materiały – tkaniny, skórę, ekoskórę. Warto przy ich wyborze mieć nie tylko swoje indywidualne potrzeby i preferencje, ale też obecny wystrój wnętrza. Meble wypoczynkowe powinny pasować do pozostałych elementów wyposażenia, tworząc z nimi wspólną całość.

Co jeszcze przemawia za tym rozwiązaniem?

Meble z funkcją spania są uniwersalnym wyborem, niezależnie od aranżacji wnętrza. Jest to połączenie wygody i funkcjonalności oraz elegancji. Idealnie sprawdzają się w przypadku pojawienia się gości, gdyż zyskujemy dzięki nim dodatkowe miejsca noclegowe w domu/mieszkaniu. Takie rozwiązanie nadaje się zarówno do przestronnych salonów, jak i mniejszych wnętrz. Po rozłożeniu takiej sofy z funkcją spania czy narożnika, zyskujemy pełnowymiarową powierzchnię do spania. Z kolei na co dzień można korzystać z podstawowej wersji mebla, oszczędzając sporo miejsca. W zależności od wybranego systemu rozkładania, meble wypoczynkowe z funkcją spania mogą mieć wysuwane w pierwszej kolejności siedzisko, a następnie składa się oparcie lub najpierw wysuwana się wózek spod siedziska i podciągany jest do góry znajdujący się pod nim materac. Oprócz systemów rozkładania DL i delfin, jest jeszcze system belgijski, półbelgijski i typu wózek.

Similar Posts