Projektowanie

Skąd mam wiedzieć, jak urządzać wnętrza ze smakiem?

Skąd mam wiedzieć, jak urządzać wnętrza ze smakiem

Nasze otoczenie to tysiące inspiracji na temat wyposażenia, umeblowania i dekoracji wnętrz. Narzuca się nam wizje gotowych zestawów albo proponuje drobne detale, które maja niby pasować do wszystkiego. Jak w tym wszystkim odnaleźć jakiś styl? Jak wyłuskać coś, co pozwoli nam urządzić wnętrza ze smakiem i zarazem oryginalnie?

W poszukiwaniu wnętrzarskiego smaku

Inspiracji w urządzaniu mieszkania, domu czy lokalu zazwyczaj szukamy w sieci. Jak wielu innych rzeczy zresztą, w tych cyfrowych czasach. Często tez sięgamy po prasę branżową, czasem sugerujemy się wnętrzami z ulubionego serialu… możliwości jest naprawdę wiele. Czy któraś z nich gwarantuje, że nauczymy się urządzać wnętrza ze smakiem?
Dobry smak, czy jak kto woli styl jest jak prawdziwe szczęście – niektórzy wiedzą, że gdzieś jest i bezskutecznie szukają go przez całe życie, inni po prostu się z nim rodzą. Jeśli należysz do tych drugich – gratulacje – nie musisz czytać dalej. Jeśli jednak wciąż gonisz styl i szukasz smaku – poszukajmy razem.
Szukając inspiracji – gdziekolwiek – zastanówmy się: co jest wspólnym elementem wszystkich aranżacji? Co przyciąga nasz wzrok i w jakim wnętrzu czulibyśmy się najlepiej? Okazuje się po takiej osobistej analizie, że większość z nas pociągają wnętrza, gdzie wszystko stanowi swego rodzaju harmonijną całość – meble, dodatki, oświetlenie i kolor ścian.

Jak urządzić wnętrza ze smakiem i w swoim stylu

Każdy z nas ma jakiś własny gust. Brak stylu, to tez jest jakiś styl, jak ktoś kiedyś powiedział, a o gustach się nie dyskutuje. No tak… tyle że czasem przychodzi taki moment, czy istnieją takie dziedziny życia, gdzie chcielibyśmy się nieco wykazać. Mniejsza o motyw – czy chcemy poczuć się lepiej we własnym domu, czy zabłysnąć przed sąsiadami. Po prostu chcemy urządzić wnętrza ze smakiem.  Czy to się może udać, jeśli dotąd być może nawet sami siebie uważaliśmy za bezguście?
Dlaczego nie? Odrobina determinacji, garść samokrytyki i otwarty umysł, a wszystko może się udać.
Jeśli nie stać nas na dekoratora wnętrz, bądź nie mamy nikogo, komu moglibyśmy zaufać w tej branży, musimy radzić sobie sami, a to może na początku nie być łatwe. Dlatego przede wszystkim otwórzmy się na sugestie naszych znajomych. Zwłaszcza tych „szczerych do przesady”, każdy przecież w otoczeniu takich ma. Spośród wielu aranżacji proponowanych w prasie, czy na wnętrzarskich blogach wybierzmy tę, która podoba nam się najbardziej i próbujmy…
Może nie od razu uda nam się urządzić ze smakiem cały dom. Zacznijmy małymi krokami – od jednego pomieszczenia. Obserwujmy reakcje naszych gości. Jeśli wcześniej urządzanie wnętrz nieszczególnie nam wychodziło, na pewno zauważą i skomentują zmianę. Jeśli nie skomentują – pytajmy wprost o opinie. Oczywiście nie wszystko każdemu musi się podobać, ale wnętrza ze smakiem są wyjątkiem. Nawet jeśli nie wszystkim będą się podobały poszczególne elementy wystroju z osobna, to całość zachowująca styl i smak, zawsze wywoła „efekt WOW”.

Similar Posts