Porady

Ekologiczne domki letniskowe w najlepszym stylu

Ekologiczne domki letniskowe w najlepszym stylu

Architektura drewniana od zawsze była podstawą budownictwa, dziś po prostu powraca do łask. Zdecydowana większość ludzi lubi mieć na świecie miejsce, w którym może spędzać gorące dni. Aby móc takie marzenie zrealizować, dobrze jest zainwestować w niewielką działkę w zielonej okolicy i w domek. O domkach letniskowych swojej produkcji opowie nam pan Przemysław Balcewicz.

Czy domki letniskowe są dziś tak popularne, jak kiedyś?

Domki drewniane typu letniskowego są dziś zdecydowanie bardziej popularne niż kiedyś. Ludzie coraz częściej decydują się na konstrukcje drewniane na swoich działkach, ponieważ zaczynają ufać, że tego rodzaju budowla jest nie tylko tania, ale również wytrzymała. Kiedyś nie przywiązywano też takiej wagi do ekologicznej strony budownictwa, a dziś ludzie są po prostu bardziej świadomi tego, iż drewno jest naszym największym przyjacielem. Bardzo dobrym przykładem jest funkcjonowanie alergików — będą się oni znacznie lepiej czuć w otoczeniu z drewna, ponieważ niweluje ono unoszący się w powietrzu kurz dzięki swojej elektrostatyczności, a to jest szalenie ważna rzecz, szczególnie w takim przypadku.

Poza wszystkim drewno to bardzo wdzięczny materiał i wiele jesteśmy w stanie z niego zrobić. Po wybudowaniu domku nie trzeba go praktycznie w środku wykańczać — pozostawienie ścian bez przykrywania ich tynkiem, farbą, czy też karton gipsem wpłynie na mieszkańców kojąco. Są nawet opinie profesjonalistów, które mówią o zbawiennym działaniu koloru naturalnego drewna na ludzi. Na funkcjonowanie człowieka w takim domku wpływają też olejki eteryczne zawarte w żywicy — jej zapach wspiera funkcjonowanie układu oddechowego, co jest również plusem dla wspomnianych wcześniej alergików. Można więc spokojnie powiedzieć, że ta popularność w kolejnych latach powinna tylko wzrastać.

Czy można zaprojektować swój dom od podstaw? Jak długo trwa budowa?

Jeżeli klient zamówi sobie u nas domek letniskowy standardowy, czyli taki, który posiadamy w naszej ofercie, to jego realizacja zajmie nam około dwóch do trzech tygodni. Jeśli jednak ma ochotę tworzyć coś swojego, to nie mamy nic przeciwko. Wystarczy wysłać do nas swój projekt, nawet odręczny, abyśmy mogli wstępnie wycenić realizację i określić termin, w którym domek mógłby być gotowy. W przypadku stworzenia domku pod dyktando klienta czas jego wykonania może się znacznie wydłużyć, jednakże wszystko zależy od wymagań i od kontaktu w trakcie tworzenia projektu.

Kiedy jednak dojdzie już do porozumienia i zaakceptowania rysunków, działamy. Po wykonaniu domku następuje jego montaż, czyli składanie w miejscu docelowym. Na życzenie klienta możemy również wykonać fundamenty, ale może on je również wykonać sam, jeśli sobie tego życzy. W zależności od wielkości budynku, jego montaż może nam zająć od jednego dnia w przypadku powierzchni do 7 m2 do czternastu w przypadku powierzchni około 90 m2. Jeśli domek jest większy, to długość okresu budowy będzie planowana indywidualnie.

Co sprawia, że współpraca z Państwem jest tak owocna?

Przede wszystkim jesteśmy rzetelni i terminowi, ale przy tym też stosunkowo niedrodzy. Oprócz tego na każdym etapie kontaktu z klientem jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie, jakiego potrzebuje. Może ono dotyczyć porady dotyczącej wyboru gotowego domku, czy też wsparcie w stworzeniu własnego projektu lub umeblowaniu gotowego już budynku. To wszystko razem sprawia, że klienci lubią z nami współpracować i zgłasza się ich coraz więcej. Każdy chciałby mieć przytulny, ekologiczny domek z drewna, który nie zrujnuje go finansowo, dlatego gorąco się polecamy!

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Similar Posts