Porady

Najkorzystniejsze oświetlenie dla Twojej firmy

Najkorzystniejsze oświetlenie dla Twojej firmy

W aranżacji przestrzeni biurowej warto kierować się estetyką lamp oraz ich funkcjonalnością. Odpowiednie oświetlenie ma bowiem istotny wpływ na efektywność wykonywanych obowiązków. Najlepsze systemy opierają się zwykle na lampach LED. Sprawdź, dlaczego stanowią one korzystne rozwiązanie dla każdej firmy.

Zalety

Diody elektroluminescencyjne GTV Lightning odznaczają się długą trwałością oraz wysoką wydajnością. Żywotność lampy szacowana jest zazwyczaj w graniach piętnastu tysięcy godzin. Oświetlenie znalazło swoje zastosowanie zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w powierzchniach przemysłowych. Wyróżnia je bowiem większa wydajność w odniesieniu do tradycyjnych żarówek. LEDy emitują światło o różnorodnej kolorystyce, bez konieczności użycia dodatkowych filtrów.  Diody elektroluminescencyjne uznawane są również za ekologiczne źródło światła. Ich niewątpliwą zaletą jest także ekonomiczność. Są one bowiem niezwykle tanie w użytkowaniu. Diody nie wykazują szkodliwego oddziaływania na środowisko, skórę i wzrok człowieka. Można je wykorzystywać w inteligentnych systemach opartych na wykrywaniu ruchu w danym pomieszczeniu. Spośród innych lamp LEDy wyróżniają się krótkim czasem rozpalenia do maksymalnej jasności.

Zastosowanie

Diody elektroluminescencyjne stosowane są w różnorodnych rodzajach oświetlenia przemysłowego. Wykorzystuje się je w technologiach High Bay, oprawach liniowych i lampach sufitowych. Dzięki możliwości emisji światła o wskazanej kolorystyce LEDy idealnie sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Zimna barwa poprawia bowiem kreatywność oraz pozwala generować większe pokłady energii.  W nowoczesnych przestrzeniach idealnie sprawdzą się lampy sufitowe w postaci opraw LED wyposażonych w regulację mocy natężenia. Dzięki tej funkcji możliwe staje się dopasowanie intensywności oświetlenia do warunków zewnętrznych oraz danej pory dnia. Lampy sufitowe stworzą z przestrzeni biurowej intymne i kameralne miejsce. Ich idealnym uzupełnieniem będzie oświetlenie, umożliwiające dostosowania kąta promieni do potrzeb pracowników. Warto więc pomyśleć również o zakupie prostych lamp biurkowych, których światło nie będzie zbyt męczące dla ludzkiego wzroku.

Dobierając lampy do swojej firmy, dobrze jest zwrócić uwagę na funkcje oraz zastosowanie konkretnych rozwiązań. Należy również pamiętać, że tanie systemy mogą okazać się mało wydajne. Warto także wybrać oświetlenie, które będzie stanowiło estetyczne dopełnienie aranżacji wnętrza biura.

 

Similar Posts