Porady

Ścianki szklane pomysłem na aranżację wnętrz

Ścianki szklane pomysłem na aranżację wnętrz

Szklane ściany to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Efektownie będą prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i minimalistycznych wnętrzach. Sprawdzą się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach biznesowych. W dzisiejszym wpisie przedstawimy ich zalety oraz możliwości aranżacyjne.

Organizacja przestrzeni biurowej

Ścianki szklane świetnie sprawdzą się w biurach potrzebujących doświetlenia, ale również komunikacji między pracownikami. Takie rozwiązanie może znacząco podnieść komfort pracy, szczególnie w branżach wymagających szczególnego skupienia. Ponadto, takie ściany wykazują wysoką izolacyjność akustyczną, dzięki czemu do pracowników nie dobiegają dźwięki na przykład dzwoniących telefonów.

Do biur warto wybierać przesuwne ścianki szklane. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mieli możliwość dowolnego przearanżowania wnętrza, na przykład podczas szkolenia czy pracy w grupie. Jest to zdecydowanie dobry wybór, który pozwoli na estetyczne i funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni biurowej.

Szklane ściany sprawdzą się również w mieszkaniu

Dzięki ściankom ze szkła można w mieszkaniu stworzyć niepowtarzalne przestrzenie. Główną ich zaletą jest optyczne powiększenie wnętrz. Bez problemu można zamontować je w każdym pomieszczeniu i zachować przy tym poczucie prywatności stosując na przykład modele wykonane z matowego szkła.

Ścianki szklane idealnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Dzięki przeźroczystości sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni, co optycznie ją zwiększa. Ponadto, szkło doskonale przepuszcza światło, dlatego pomieszczenie wyposażone w ścianki szklane jest maksymalnie doświetlone.

Ścianka ze szkła może być dobrym rozwiązaniem również w łazience. Najczęściej montowane są tam w przypadku bezpośredniego sąsiedztwa łazienki z sypialnią. Decydując się na ścianki szklane w tym pomieszczeniu, najlepiej wybrać matowe szkło – zapewni to niezbędną intymność. Dodatkowo, szkło odporne jest na zmiany temperatur oraz dobrze znosi wilgoć, co sprawia, że jest dobrym rozwiązaniem w łazience.

Zalety szklanych ścianek

  • Optycznie powiększają – ścianki szklane nadają pomieszczeniu przestronności.
  • Przepuszczają światło – dzięki zastosowaniu szkła wnętrza są jasne i wyglądają na większe.
  • Realizowane na zamówienie – tworzone są zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Co więcej, na szkle można wykonać dowolny napis lub logo, co pozwala na jeszcze większe spersonalizowanie ścianki.
  • Pasują do każdego wnętrza – dzięki dokładnym projektom można zamontować je nawet w nierównych pomieszczeniach.

Ścianki szklane są rozwiązaniem coraz częściej wykorzystywanym w mieszkaniach oraz biurach. Są ponadczasowe i idealnie wpisują się we wnętrza urządzone w każdym stylu.

Similar Posts