Porady

Drzwi wewnętrzne Porta

Drzwi wewnętrzne Porta

Drzwi Porta to drzwi, wyspecjalizowane do potrzeb każdego, kto szuka od uniwersalnych modeli, aż do najnowocześniejszych. Są dopasowane do aranżacji twoich pomieszczeń i udoskonalane w każdy możliwy sposób.

Jednak wiele ludzi ma problem z dobieraniem modeli najbardziej funkcjonalnych, jak temu zapobiec?

Wiele klientów kieruje się dobieraniem drzwi przez różne programy telewizyjne, które pokazują jakie są najmodniejsze wnętrza i jakie drzwi można do nich dobrać. Jednak największym celem jest komfort oraz spełnienie potrzeb wszystkich domowników jednak wymaga to także wiedzy na temat podstawowych zasad aranżacji danych wnętrz. Firma Porta zwraca uwagę na doborze idealnych drzwi, które są głównym punktem pomieszczenia.

 

Nowoczesne drzwi czy klasyczne?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne każdy zadaje sobie pytanie jak wyglądają jednak pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl to oczywiście białe modele. W nowoczesnych wnętrzach widzimy je bardzo często. Optycznie powiększą przestrzeń i stanowią doskonałe tło dla mebli o intensywnych kolorach oraz dla mocnych akcentów dekoracyjnych, dzięki temu występuje kontrast między kolorem a bielą.

 Natomiast klasyczne drzwi wewnętrzne kojarzą się z kolorem drewna, który dodaje wnętrzu ciepła a również uniwersalności, na którą wiele ludzi stawia. Będą one na czasie przez cały czas. W ofercie Porty znajduje się wiele kolekcji drzwi stworzonych o nowoczesnym oraz uniwersalnym stylu dzięki czemu każdy może sobie coś dobrać.

Co jednak, gdy nie interesuje cię biel lub zwykłe drewno?

Drzwi Porta posiadają wysoką gamę kolorystyczną, która zaciekawi niejednego poszukiwacza drzwi. Posiadają paletę barw RAL i NCS, co daje łącznie wybór tysiąca kolorów. Przy wyborze drzwi wewnętrznych warto się zastanowić nad wyborem koloru, aby stworzyć ciepłe i harmonijne pomieszczenie. Jeżeli chcesz obejrzeć pełną, dostępną kolorystykę i wzory Porta, zajrzyj do sklepu drzwi-warszawa.com

 

Czy może odrzucić klasyczne drzwi i wybrać przesuwane?

Drzwi przesuwane sprawdzą się nie tylko do dużych wnętrz, ale także i mniejszych. Są idealnym na oddzielenie małych pomieszczeń takich jak spiżarka lub schowka. Są także idealnym pomysłem, aby stworzyć oddzielną garderobą łączącą z sypialnią.

 

 

Po dobraniu stylu warto zwrócić uwagę także na sposób otwierania się drzwi- wygodniej na zewnątrz czy do wewnątrz?

Jest to jedna z najistotniejszych spraw sprawiająca wielką wygodę domownikowi. W pierwszej kolejności warto skupić się na właściwym podzieleniu domowej przestrzeni. To od tego bowiem w dużej zależy jej funkcjonalność i przyjemność przebywania we własnych czterech kątach.  W zależności od swoich potrzeb i preferencji są to decyzje indywidualne zależne od klientów, ale trzeba pamiętać o tym, że istnieją pewne zasady, które warto znać. Ważne jest wydzielenie stref własnych pomieszczeń, aby czuć się jak najlepiej w domu:

  • strefa nocna, czyli sypialnia,
  • strefa dzienna – w niej mieszczą się takie wnętrza jak kuchnia, jadalnia i salon,
  • strefa pracy – jeśli pracujesz w domu i potrzebujesz własnego gabinetu,
  • strefa gospodarcza – w jej skład wchodzą takie pomieszczenia jak np. pralnia, spiżarnia czy garaż.

Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest otwieranie drzwi do wewnątrz. Chodzi tutaj o głównie o bezpieczeństwo i nienarażanie nikogo na różnego rodzaju wypadki – otwarcie drzwi na zewnątrz może spowodować przypadkowe uderzenie kogoś, kto akurat znajduje się na wysokości drzwi, które właśnie chcesz otworzyć, by wyjść z danego pomieszczenia.

Lepiej więc postawić na otwieranie drzwi do wewnątrz – to jest nie tylko bezpieczne rozwiązanie, ale również bardziej funkcjonalnie.

 

Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element pomieszczeń, dobierając je z firmą Porta mamy duże pole do popisu, aby nasze wnętrze wyglądało efektownie i z klasą. Dzięki wielu modelom, możemy wybrać idealne spełniające nasze potrzeby.

Similar Posts