Porady

Nowoczesne mieszkanie – co musi zawierać?

Nowoczesne mieszkanie - co musi zawierać?

Zastanawiasz się nad kupnem nowego mieszkania i nie masz jeszcze sprecyzowanych planów co do tego, jak je urządzić? Dobrze trafiłeś! Dziś zastanowimy się, jakie elementy powinno w sobie zawierać mieszkanie urządzone w nowoczesnym stylu. Jeśli chce się płynąć z duchem czasu i być na bieżąco z aktualnie obowiązującymi trendami wnętrzarskimi, dobrze jest wybrać wykończenie, które jest ponadczasowe. Mieszkania urządzone z myślą o największych osiągnięciach modernizmu bez wątpienia spełniają ten standard. Z naszego tekstu dowiesz się, jak urządzić mieszkanie w prawdziwie nowoczesnym stylu. Miłej lektury!

Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Najlepsze apartamenty w Warszawie to te, których wnętrze jest w stanie zachwycić każdego odwiedzającego. Łatwym sposobem na to, aby taki efekt osiągnąć, jest aranżacja mieszkania w stylu nowoczesnym. Jakimi zasadami rządzi się ten styl? Już śpieszymy z odpowiedzią.

 

Ważnych jest kilka podstawowych rzeczy. Jedną z nich jest odpowiednia kolorystyka. By urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym, trzeba stosować stonowane barwy. W chłodniej modernie doskonale sprawdzą się różne odcienie szarości, biel i czerń. Tyczy się to zarówno ścian i podłóg, jak i mebli i dodatków. Taka paleta kolorów to prawdziwa wizytówka stylu nowoczesnego, wyróżniająca go na tle innych aranżacji.

 

Ważną wartością wyznawaną przez inicjatorów stylu nowoczesnego jest minimalizm. Zgodnie z tą filozofią wystroju wnętrz najważniejszą cechą mebli i przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu jest ich funkcjonalność. Jeśli wybierając jakiś mebel do naszego nowego 2 pokojowego mieszkania mamy do wyboru coś praktycznego albo coś ekstrawaganckiego, ale mało funkcjonalnego – wybór jest prosty. Meble powinny być proste, z reguły unika się tu różnych “fikuśnych” form i jaskrawych kolorów. Nie oznacza to jednak wcale, że styl nowoczesny jest nudny. Umiejętna kompozycja różnych elementów sprawi, że takie mieszkanie będzie emanowało unikalną elegancją i wyczuciem smaku. Musimy pamiętać, że wnętrza urządzone zgodnie z filozofią “mniej znaczy lepiej” także mogą być ciekawe.

 

Jeśli chodzi o dodatki i dekoracje, także nie powinniśmy się poddawać zbytniemu szaleństwu. Nie jest to jednak całkowicie równoznaczne z tym, że styl nowoczesny nie ma nic do zaoferowania miłośnikom elementów ozdobnych. Nic bardziej mylnego. Architekci wnętrz tworzący w duchu nowoczesnym zdają sobie sprawę, że to właśnie dodatki dają wnętrzu duszę. We wnętrzu modernistycznym rolę dekoracyjną zazwyczaj spełniają duże lustra i lampy. Świetnie sprawdzą się też zielone rośliny doniczkowe, które w ciekawy sposób kontrastują z dominującą we wnętrzu szarością. Miłośnicy roślin z dużymi, zielonymi liśćmi mają tutaj naprawdę duże pole do popisu. Do takiego wnętrza wręcz idealnie pasują zachwycające monstery lub nieco orientalne drzewka bonsai.

 

Ponadczasowe wykończenie

Zapotrzebowanie przyszłych lokatorów inwestycji deweloperskich w Warszawie jest doskonale widoczne – marzy im się styl nowoczesny w mieszkaniu. W związku z tym nowe inwestycje mieszkaniowe powinny być realizowane z tą świadomością. Na szczęście coraz częściej tak właśnie jest. Czym się to objawia?

 

Warszawscy deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z ogromnego zainteresowania na wysokiej jakości wykończenie mieszkań właśnie w stylu nowoczesnym. Coraz więcej firm deweloperskich oferuje także wykończenie mieszkania pod klucz, w swojej ofercie uwzględniając między innymi realizację stylu nowoczesnego. Styl ten cieszy się ogromną popularnością mniej więcej od początków drugiej połowy XX wieku i niewiele wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości wyszedł z mody. Zatem wybierając właśnie taką aranżację mieszkania w pewnym sensie dajemy sobie pewność, że pozostaniemy trendy przez długi czas. Jeśli chodzi o nowe mieszkania wykończone w stylu nowoczesnym, rynek pierwotny w Warszawie ma naprawdę dużo do zaoferowania. Wystarczy jedynie umieć znaleźć odpowiednią ofertę.

 

Sprawdź również: O czym należy pamiętać kupując mieszkanie?

Similar Posts