Porady

Pawilony z płyty wielowarstwowej – co warto o nich wiedzieć?

Pawilony z płyty wielowarstwowej - co warto o nich wiedzieć?

Dawniej nie było zbyt dużego wyboru, gdy stawiano budynki – najczęściej korzystano z cegły i pustaka. I jeśli w przypadku dużych obiektów było to nawet często wskazane, to już w innych sytuacjach niekoniecznie. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, dlatego też budując niektóre konstrukcje jak pawilony handlowe, możemy skorzystać z lekkich i tańszych niż tradycyjne materiały płyt wielowarstwowych. Dowiedzmy się o nich więcej!

Płyty wielowarstwowe – co to takiego?

To doskonała alternatywa dla innych materiałów budowlanych – niezwykle nowoczesne, pozwalające w szybki sposób stawiać budynki o lekkiej, ale jednocześnie stabilnej i bardzo wytrzymałej konstrukcji. Płyty dzielimy na różne rodzaje – warstwę chłodniczą, dachową i ścienną, między innymi zaś instaluje się – zapewniające szczelność – rdzenie, odpowiadające równocześnie za odpowiednią przepuszczalność powietrza. 

Pawilony z płyty wielowarstwowej powstają bardzo szybko, gdyż czas produkcji (zaczynając od stworzenia projektu, przez montaż po ostateczne wykończenie) trwa około 6 tygodni! Nie sprawiają trudności również wcześniejsze prace przygotowawcze, ponieważ należy jedynie wypoziomować grunt i rozmieść w wyznaczonych punktach bloczki betonowe. Co równie ważne, płyty są niezwykle lekkie, bezproblemowe w transporcie. 

Pawilony z płyty wielowarstwowej charakteryzują się prostą budową, ale – tak samo, jak w przypadku wszystkich budynków wykonanych z innych materiałów – możemy doprowadzić do nich wodę, prąd i gaz, zamontować klimatyzację i sanitaria, a także je ocieplić. Nie ma również przeszkód, by wnętrze pawilonu urządzić wedle własnego uznania, kierując się nie tylko upodobaniami, ale też charakterem prowadzonej działalności. 

Sprawdzają się w każdej branży!

Pawilony z płyty wielowarstwowej wyglądają dość niepozornie, bardzo często kojarzą się z boxem, ale ta skromna budowla zapewnia ogromne możliwości. Możemy ją zaaranżować dokładnie tak, jak chcemy. Warto wiedzieć, że pawilon może przybierać różne kształty, nie ma też żadnych przeciwwskazań, by dodawać do niego różne zdobienia, dzięki czemu podkreślimy jego styl. 

Biorąc pod uwagę te zalety, nie dziwi, że te nowoczesne pawilony handlowe znajdują zastosowanie w różnych branżach! Wybierane są nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale również inne, pozwalające im przetrwać długo w dobrej kondycji. Są bowiem wytrzymałe na warunki atmosferyczne, cechują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, a ich montaż jest bardzo szybki. Należy też wspomnieć o przystępnej cenie za pawilon wykonany z płyty wielowarstwowej. 

Pawilony z płyty wielowarstwowej – gdzie zamówić?

Poszukując najlepszej jakości pawilonów z płyty wielowarstwowej, zapraszamy na stronę internetową  www.plytbud.pl. Oferowane są tu nowoczesne konstrukcje, jakie spełniają wysokie wymagania zarówno inwestorów, jak i projektantów oraz architektów. Są estetyczne, dają wiele możliwości w zakresie kształtowania bryły i elewacji. Łatwo wśród propozycji znaleźć coś dla siebie, ponieważ dostępna jest szeroka gama kolorów i profilowań płyt. Wszystkie można łączyć ze stolarką otworową oraz innymi materiałami, co pozwala realizować różne ciekawe projekty. Pawilony jesteśmy w stanie montować praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych, więc nie ma obawy, że przez złą pogodę te prace się opóźnią. 

W sklepie Płyt Bud nie tylko zyskamy możliwość kupna porządnych pawilonów z płyty wielowarstwowej, ale dowiemy się dokładnie, jaki rodzaj konstrukcji jest w naszym wypadku najlepszy. Zatrudnieni tam specjaliści doradzą i pomogą poza tym w innych sprawach, zwłaszcza gdy mowa o załatwieniu formalności budowlanych.

Similar Posts