Porady

Dlaczego okna pasywne? Oszczędności w cenie

Dlaczego okna pasywne? Oszczędności w cenie

25% energii cieplnej. Tyle mogą wynosić straty spowodowane niewłaściwie dobranymi drzwiami i oknami. To ostatecznie brak komfortu i coraz wyższe rachunki za ogrzewanie. Okna pasywne stosowane w nowoczesnym budownictwie, rozwiązują ten problem. Prawidłowo przeprowadzony montaż skrupulatnie dobranych produktów sprawia, że stolarka okienna wreszcie spełnia oczekiwania użytkowników domu.

Okna pasywne – nie tylko dla oszczędności

Energooszczędne okna wyróżniają się swoją konstrukcją, choć w stosunku do tradycyjnych odpowiedników, szczegóły nie są widoczne na zewnątrz. Ich wybór pozwala zminimalizować straty cieplne. Podobnie się dzieje, gdy odbiorcy decydują się na okna pasywne. Z tych dwóch produktów, to właśnie te ostatnie cechują się najlepszym parametrem termoizolacyjności.

Minimalizacja strat cieplnych jest dopiero pierwszym z atutów. Okna pasywne odpowiadają za redukcję ilości szkodliwych substancji, które dostają się do środowiska. W jaki sposób? Jeśli ciepło nie ucieka przez okna, nie ma potrzeby dogrzewania domowych wnętrz, tym samym do atmosfery trafia ograniczona ilość toksycznych produktów powstających podczas procesu grzewczego.

Korzysta środowisko naturalne oraz mieszkańcy. Poprawnie dobrane i zamontowane okna pasywne, pomimo codziennej eksploatacji, są w stanie przetrwać nawet około 30 lat. Inwestycja w energooszczędne okna bazujące na technologii pasywnej, może zwrócić się już po kilku sezonach.

Dobór okien nie tylko pod względem kosztów

Budżet przeznaczony na stolarkę okienną jest bardzo ważny, ale to nie cena powinna decydować o wyborze okien. Inwestycja w sprawdzone i oszczędne technologie, przynosi bowiem pożądane efekty, i to szybciej niż można się tego spodziewać.

Aby zyskać pewność, że zarówno klasyczne energooszczędna okna, jak i okna pasywne będą posiadały właściwe parametry, warto pokusić się o ofertę firmy https://domel.pl/. To nie tylko zapewnienie o certyfikowanych produktach, ale i możliwości uzyskania efektownych aranżacji. Dopełnieniem oferty jest profesjonalna opieka sprzedażowa.

Similar Posts