Budowa

Dachowe płyty warstwowe – co trzeba wiedzieć przed montażem?

Płyty warstwowe dachowe są powszechnie stosowane jako okładziny dachów w budynkach wymagających izolacji termicznej. Chronią one budynek zarówno przed wychłodzeniem w okresie zimowym, jak i przed zbytnim nagrzaniem w okresie letnim.

Zalety dachowych płyt warstwowych

Płyty warstwowe dachowe – https://www.kingspansklep.pl/kategoria/dachowe-plyty-warstwowe/ – pozwalają niemal całkowicie wyeliminować tak zwane mostki cieplne, przez które ucieka zgromadzona w pomieszczeniach komfortowa temperatura. Ze względu na swoje właściwości oraz stosunkowo niski koszt zakupu są często wybierane przez osoby poszukujące materiałów trwałych i funkcjonalnych, a jednocześnie ograniczających wydatki.

Informacje niezbędne przed montażem

Dach z płyty warstwowej jest jednym z najbardziej oszczędnych i jednocześnie wyjątkowo trwałych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Odznaczają się one bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Co więcej, dachowe płyty warstwowe umożliwiają przyspieszenie prac budowlanych i łatwo zdemontować je do ponownego użycia.

Należy zaznaczyć, że prac montażowych nie powinno się przeprowadzać przy niedostatecznej widoczności oraz w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mocne opady deszczu czy śniegu. Przed przystąpieniem do montażu należy koniecznie sprawdzić dokładność wykonania konstrukcji, a także jej zgodność z projektem.

Plan układania płyt warstwowych na dachu

Przed rozpoczęciem montażu płyt dachowych należy uwzględnić przede wszystkim kierunek ich układania oraz ustalić ich pozycję. Montaż powinniśmy rozpocząć od krawędzi dachu. Należy pamiętać, że kierunku układania płyt nie powinno zmieniać się w czasie montażu, a układać je należy naprzeciwko głównego kierunku wiatru.

Należy również pamiętać, aby do montażu płyt wykorzystywać jedynie oryginalne elementy do mocowania pokryć sprawdzonych producentów. Nie można zapomnieć także o prawidłowym ułożeniu płyt w kalenicy budynku.

Co więcej, producenci płyt warstwowych nie gwarantują, że dach wykonany przez inwestora we własnym zakresie będzie w pełni szczelny. Dlatego też, dachowe płyty warstwowe i ich montaż warto zlecić profesjonalnej firmie, której pracownicy mają doświadczenie właśnie w montażach tego typu.

Jeśli szukasz dobrej jakości dachowych płyt warstwowych, sprawdź ofertę Kingspan – https://www.kingspansklep.pl/kategoria/dachowe-plyty-warstwowe/

Similar Posts