Porady

Słupek oświetleniowy LED – czym jest, jaki wybrać i gdzie kupić

Słupek oświetleniowy LED – czym jest, jaki wybrać i gdzie kupić

Każda ogrodowa aranżacja będzie niczym bez odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Z prostego powodu – o ile oczarujemy naszych gości lub samych siebie w ciągu dnia, nasze starania zanikną po zmroku. Odpowiednio dobrane lampy stojące przy ścieżkach, w altanie lub na tarasie pozwolą na osiągnięcie efektu “wow” także w godzinach wieczornych. Dziś przybliżymy tematykę ledowych słupków oświetleniowych, ponieważ technologia diod elektroluminescencyjnych jest prawdziwym hitem ostatnich lat.

Słupek oświetleniowy led – co to

Słupek ogrodowy LED to rodzaj niewielkiego oświetlenia zewnętrznego, do montażu punktowego. Wzbogacona o technologię LED pozwala na uzyskanie słupka oświetleniowego, którego źródło światła będzie trwalsze i mocniejsze, a co najważniejsze – tańsze w użyciu. Jeśli zaś chodzi o budowę tego rodzaju lamp, słupek oświetleniowy (także LED) cechuje się maksymalną wysokością 150 centymetrów – wszystkie lampy, które są powyżej tego pułapu otrzymują miano latarni ogrodowej. 

Design słupków oświetleniowych led 

Zakup lamp stojących typu słupek przyczyni się przede wszystkim (ale nie tylko) do wyglądu naszej posesji. Producenci oświetlenia zewnętrznego dbają o to, aby corocznie do sprzedaży trafiały tysiące najróżniejszych modeli lamp, trafiających w gusta każdego. Także słupek oświetleniowy dostępny będzie w wielu wariantach. Jeżeli jesteś posiadaczem ogrodu klasycznego, z pewnością przypadną Tobie do gustu rustykalne stojące lampy. W ogrodach skandynawskich doskonale sprawdzą się natomiast słupki oświetleniowe led zaprojektowane w stylu nowoczesnym, z wykorzystaniem takich materiałów jak aluminium czy stal nierdzewna.  

Korzyść i trwałość w lampie ogrodowej

Wykorzystanie diod elektroluminescencyjnych przyczyniło się do uzyskania trwalszych produktów. Szacuje się, że źródła światła LED potrafią działać nawet do 50000 roboczogodzin. To jednak nie wszystko! Żarówki LED zużywają prawie 90% mniej energii elektrycznej aniżeli żarówki tradycyjne. Stawiając więc na słupki oświetleniowe, dopasowane do montażu w oprawie diod ledowych, zyskamy przede wszystkim na trwałości lampy oraz przyczynimy się do niższego zużycia prądu. Zyska na tym nie tylko nasz budżet, ale i planeta. A jak każdy wie – dbałość o ekologię jest w dzisiejszych czasach trendy. 

Jaki słupek oświetleniowy wybrać?

Na to pytanie należy odpowiedzieć wymijająco – to zależy. Przede wszystkim od preferencji użytkownika. Jak wspomnieliśmy wyżej, słupki oświetleniowe dostępne są w wielu designach. W sklepach z oświetlenie ogrodowym i zewnętrznym znajdziemy lampy stojące nowoczesne, rustykalne czy też hybrydowe – łączące te dwa style. Zalecamy jednak dopasowanie stylu lampy do stylu ogrodu, tak aby całość tworzyła spójność. Wtedy efekt końcowy będzie wspaniały i wprawi w zachwyt każdego. 

Gdzie kupić słupki ogrodowe led

Słupek ogrodowy LED to popularny rodzaj oświetlenia zewnętrznego, który znajdziemy w każdym sklepie z oświetleniem. Zarówno w salonach tradycyjnych jak i w Internecie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą polskich sklepów internetowych. Zakupy internetowe nie tylko pozwolą zaoszczędzić czas, ale także pomogą w wyłapaniu okazji, gdyż z reguły to właśnie w tego rodzaju miejscach znajdują się najatrakcyjniejsze promocje. 

Similar Posts