Porady

Zestaw natryskowy – na co zwrócić uwagę ??

Zestaw natryskowy - na co zwrócić uwagę ??

Estetyka, jakość wykonania i funkcjonalność – te trzy czynniki powinny determinować wybór odpowiedniego zestawu natryskowego. Jak dopasować armaturę tego rodzaju do swoich potrzeb i dokonać satysfakcjonującego zakupu? Wskazówki poniżej.

Największą zaletą zestawów natryskowych jest ich kompatybilność i jednorodność stylistyczna. Kupując wszystkie elementy z osobna, należy sprawdzać, czy będą one do siebie pasowały wyglądem i funkcjonalnością, a to bywa kłopotliwe. Kompleksowym rozwiązaniem jest postawienie na zestaw, w którego skład wchodzą zazwyczaj:

  • bateria
  • deszczownica
  • słuchawka prysznicowa z wężem
  • drążek (nie jest konieczny w przypadku montażu zestawu podtynkowego)

Niektóre zestawy są dodatkowo rozszerzone o półeczki na kosmetyki do kąpieli (przeważnie zamocowane na drążku), co dodatkowo poszerza ich funkcjonalność.

Wybór natrysku – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym aspektem jest sposób montażu. Zestaw natryskowy podtynkowy częściowo umieszczone w ścianie, a zatem można zrezygnować z niektórych elementów (brak drążka albo instalacja krótszego wariantu). Wygodnym i praktycznym zarazem rozwiązaniem jest zakup baterii termostatycznej. Zwykła bateria wiąże się z podatnością na wahania ciśnienia i temperatury wody, przez co w trakcie kąpieli zdarzają się uderzenia zbyt chłodnym lub parzącym strumieniem. Bateria termostatyczna gwarantuje pełen komfort i utrzymywanie stałej temperatury wody. Zastosowanie systemu (Cold Touch) izolującego obudowę termostatu, zapobiega nagrzewaniu się jej, co jest istotne, gdy z prysznica korzystają dzieci i osoby starsze.

Słuchawka prysznicowa i deszczownica to najważniejsze elementy zestawu. Oba sprzyjają oszczędzaniu wody, a modele wyposażone w funkcję regulacji strumienia pozwalają cieszyć się nie tylko delikatnym smaganiem ciała w trakcie kąpieli, ale również np. hydromasażem czy delikatną mgiełką. Wysokość deszczownicy można dostosować do własnych potrzeb, a zakres regulacji to około 40 centymetrów.

Wysoka jakość wykonania armatury gwarantuje długi okres satysfakcjonującego użytkowania, a dostępne liczne warianty kolorystyczne pozwolą wybrać ten, który najbardziej ubogaci łazienkę pod względem estetycznym.

Similar Posts