Porady

Wycinanie laserowe blach – 4 podstawowe zalety technologii

Wycinanie laserowe blach - 4 podstawowe zalety technologii

Wycinanie blachy CNC to propozycja dla najbardziej wymagających. Dlaczego? Technologia cięcia laserowego umożliwia bowiem realizację każdego, nawet najbardziej skomplikowanego, czy niestandardowego projektu. Interesuje Cię wycinanie w aluminium, stali nierdzewnej lub konstrukcyjnej, a może w miedzi? Postaw na wycinanie blachy CNC. Taka propozycja to dla Ciebie przynajmniej cztery korzyści.

Wycinanie laserowe blach to przede wszystkim precyzja

Dlatego, jeśli interesuje Cię wysoce dokładne wycinanie w aluminium, w stali nierdzewnej, czy konstrukcyjnej, cięcie laserowe sprawdzi się w takim przypadku najlepiej. Wycinanie blachy CNC przy zastosowaniu lasera pozwala na uzyskiwanie skomplikowanych kształtów z zachowaniem najmniejszych detali. Możesz wycinać zatem trudne, czy niestandardowe elementy, a także formy o bardzo małych rozmiarach.

Co istotne, technologia cięcia laserowego gwarantuje również wysoką jakość wykończenia, czyli idealnie gładkie krawędzie, które nie wymagają już dalszej obróbki. 

A także powtarzalność

Wycinanie laserowe blach, które oferuje https://gieciewalcowanie.pl/wycinanie-laserowe/ znajduje zastosowanie zarówno w produkcji jednostkowej, jak i seryjnej. W tym drugim przypadku perfekcyjna powtarzalność procesu zapewnia całą serię identycznych elementów. Laser sterowany komputerowo umożliwia tworzenie bardzo dużej ilości precyzyjnie wykończonych elementów, także tych o skomplikowanej i nietypowej formie.

Jeśli zależy Ci na czasie, postaw na wycinanie laserowe blach CNC

Wycinanie laserowe jest zdecydowanie szybsze niż tradycyjne wycinanie mechaniczne. Dlatego jeśli projekt ma zostać wykonany w trybie ekspresowym, wycinanie blachy CNC z wykorzystaniem lasera będzie lepszą opcją.

Dodatkowo, technologia cięcia laserowego pozwala na obróbkę różnych materiałów. Możliwe jest zatem wycinanie w aluminium, w stali, mosiądzu, czy miedzi – blach o różnej grubości, dlatego zastosowanie rozwiązania jest tak uniwersalne i wszechstronne.

Wycinanie laserowe blach to także oszczędności

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wycinanie w aluminium, w stali nierdzewnej, czy w innym materiale, technologia laserowa zagwarantuje Ci minimum odpadów poprodukcyjnych i efektywne wykorzystanie obrabianego surowca. To z kolei generuje konkretne oszczędności. Wycinanie blachy CNC to proces wyjątkowo wydajny, szybki i zapewniający rezultaty dokładnie odpowiadające oczekiwaniom. 

Similar Posts