Porady

Sprawdź co należy wiedzieć o umowie serwisowania maszyn

Sprawdź co należy wiedzieć o umowie serwisowania maszyn

Każda firma budowlana potrzebuje maszyn do codziennej pracy. Rodzaj tych urządzeń uzależniony jest od tego jakie usługi oferuje dane przedsiębiorstwo. Wszystkie maszyny budowlane łączy jednak pewna bardzo istotna kwestia: aby sprawnie działały, niezbędne jest ich regularne serwisowanie.

W takim przypadku firmy budowlane powinny wybrać odpowiedni serwis, a następnie podpisać z nim umowę, w której zostaną jasno określone zasady napraw i konserwacji maszyn. Przed zawarciem takiej umowy warto sprawdzić na co w szczególności zwrócić uwagę.

Co to jest umowa serwisowa?

Przede wszystkim umowa serwisowa jest sposobem na utrzymanie maszyn budowlanych w stałej gotowości do pracy. Gwarantuje ona szybki dostęp do pomocy technicznej i tym samym pozwala firmie budowlanej wywiązać się z prac zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem – w razie stwierdzenia usterek, zostaną one szybko zniwelowane. Warto również odpowiedzieć na pytanie jakie firmy budowlane decydują się na zawarcie takich umów. Najczęściej są to przedsiębiorstwa posiadające własne maszyny budowlane i rolnicze. Z ich punktu widzenia umowa serwisowa to często najtańszy sposób, aby zapewnić sobie niezbędną pomoc techniczną na każdym etapie korzystania z maszyn oraz dostęp do części zamiennych lub oryginalnych w atrakcyjnych cenach.

Korzyści wynikające z umowy serwisowej

Należy wiedzieć, że firmy posiadające umowy serwisowe korzystają z przywileju pierwszeństwa. Oznacza to, że w razie stwierdzenia usterki są one obsługiwane w pierwszej kolejności. Klienci mogą liczyć również na wsparcie telefoniczne i techniczne, serwis na ustalonych warunkach i w oparciu o części oryginalne lub zamienne wysokiej jakości, usunięcie usterki w zadeklarowanym czasie, a także fachowe doradztwo w kwestii doboru najkorzystniejszych rozwiązań. Przy wyborze firmy serwisowej należy kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem, wieloletnią obecnością na rynku, a także opiniami jej klientów. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, jeśli chodzi o profesjonalny serwis maszyn budowlanych i rolniczych jest Interhandler (zob. https://www.interhandler.pl/) gdzie oprócz serwisu urządzeń można wiele nowoczesnych rozwiązań produktowych.

Każda zawierana umowa serwisowa musi jasno określać zasady działania dla obu stron. Powinna ona być adekwatna zarówno do oferowanej jakości usług, jak i deklarowanego czasu naprawy maszyn. W przygotowywanym dokumencie firma serwisowa powinna wypunktować, jakie usługi będzie wykonywać za ustaloną z klientem stawkę. Oprócz tego bardzo ważne jest także ustalenie przedziału czasowego, w jakim naprawa zostanie wykonana.

Similar Posts