Porady

Czy wynajem toalet to dobre rozwiązanie?

Czy wynajem toalet to dobre rozwiązanie?

Każdy musi korzystać z toalety, ale problem pojawia się, gdy nie ma do niej dostępu, czyli w przypadku miejsc publicznych. Przy braku możliwości skorzystania z tradycyjnej toalety dobrym rozwiązaniem będzie przenośne WC. Obecnie nie brakuje firm, które świadczą usługi wynajmu tego typu toalet. Korzystają z nich klienci zarówno indywidualni, jak i biznesowi. Do dyspozycji jest wynajem krótko- i długoterminowy, w zależności od potrzeb usługobiorcy.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem toalet przenośnych?

Nie zawsze możliwe jest skorzystanie z tradycyjnej toalety, szczególnie jeśli przebywa się poza domem. Załatwienie potrzeb fizjologicznych w ustronnym miejscu w przestrzeni publicznej nie będzie najlepszym pomysłem. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestię higieny, ale też o brak poczucia intymności i dezaprobatę innych osób. Istotne jest to, aby w miejscach publicznych znajdowały się toalety przenośne, stabilne, o wzmocnionej konstrukcji, bezpieczne w użyciu i odporne na działanie szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Toalety mobilne zapewnią godne warunki sanitarne wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji. Składają się one z pisuaru, podłogi antypoślizgowej i zbiornika bezodpływowego z systemem wentylacyjnym. Poczucie intymności zapewnia zamek znajdujący się wewnątrz kabiny. Toaleta wyposażona jest także od zewnętrznej strony we wskaźniki informujące o tym, czy kabina jest zajęta czy wolna.

W zależności od wybranego modelu przenośne toalety na wynajem mogą być wzbogacone o szereg dodatkowych udogodnień w postaci umywalki, dozownika z płynem do mycia rąk, podajnika na ręczniki papierowe, oświetlenia, kosza na śmieci. Nie trzeba nawet zatrudniać osoby, która będzie pobierała opłatę za korzystanie z przenośnego WC, gdyż może być on wyproszony w automat pobierający należne płatności. Toalety przenośne idealnie sprawdzają się między innymi  w przypadku:

  • placu budowy,
  • placu zabaw,
  • parkingu,
  • szlaku górskiego,
  • pola namiotowego,
  • kąpieliska,
  • imprezy masowej,

Co należy mieć na uwadze w przypadku wynajmu toalety przenośnej?

Firmy oferujące wynajem toalet świadczą kompleksowe usługi, które mogą obejmować też: wywóz nieczystości, utrzymanie kabiny w czystości, uzupełnianie papieru toaletowego, neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Większość modeli wyposażonych jest w zbiorniki bezodpływowe, ale dostępne są także toalety, które można podłączyć do szamba/kanalizacja. Przełoży się  to na większą wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż zniknie potrzeba regularnego zamawiania serwisu asenizacyjnego. Przy wyborze toalety mobilnej zawsze powinno się mieć na uwadze to, jak często będzie użytkowana oraz w co została wyposażona kabina, czy znajdują się w niej praktyczne akcesoria.

Similar Posts