Porady

Jak wygląda izolowanie balkonu pianą PUR?

Jak wygląda izolowanie balkonu pianą PUR?

Ucieczka ciepła z wnętrza domu to ogromny problem w wielu mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Jednym z miejsc, które narażają właścicieli na duże straty energetyczne, jest strefa balkonowa. Jak ocieplić balkon i jaki materiał nadaje się do tego najlepiej?

Dlaczego warto wykonać ocieplenie balkonu?

Izolacja termiczna budynków dotyczy zarówno domów jednorodzinnych, jak i bloków mieszkalnych. Niestety, zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Dużym problemem przy ocieplaniu obiektów wielorodzinnych jest powstawanie mostków cieplnych. Zjawisko to powstaje na przegrodach niejednorodnych lub na styku materiałów i powierzchni. Skutkuje zwiększeniem przepływu ciepła i jego ucieczką z wnętrza domu. Rozwiązaniem problemu jest izolacja płyty balkonowej, która zminimalizuje straty energetyczne.

 

Jak ocieplić balkon? Możesz zdecydować się na ocieplenie styropianem lub wełną mineralną. Najskuteczniejszą metodą termoizolacji jest jednak natrysk pianką poliuretanową zamkniętokomórkową, np. Purios H, idealnie nadaje się do natrysku na konstrukcje stalowe, blachę czy właśnie beton. Wystarczy cienka warstwa piany, aby skutecznie ochronić mieszkanie i dom przed przenikaniem ciepła z jego wnętrza. 

 

Zalety ocieplania balkonu pianą PUR

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na ocieplenie balkonu pianą PUR? Ów materiał termoizolacyjny jest niezwykle plastyczny i łatwy w procesie formowania. Pianka jest elastyczna, szczelna i szybka w aplikacji. Cały proces ocieplania nawet dużych powierzchni zajmuje zaledwie kilka godzin. Kolejnego dnia możesz przejść do następnego etapu remontu.

 

Piana poliuretanowa sprawdza się zarówno w budynkach nowo wybudowanych, jak i starszych. Dostosowuje się do kształtu powierzchni – szczelnie wypełnia nawet najdrobniejsze zakamarki, eliminując ryzyko powstawania mostków termicznych. Piana PUR zaaplikowana w odpowiednich warunkach atmosferycznych będzie służyć właścicielom w niezmienionym stanie przez długie lata. Piana Purios gwarantuje, że jej właściwości nie zmienią się przez 25 lat jej użytkowania!

 

Piany poliuretanowe posiadają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród wszystkich dostępnych materiałów termoizolacyjnych. Piana tworzy jednorodną, ciągłą warstwę izolacyjną i doskonale chroni przed ucieczką ciepła już przy jednej warstwie. Jest wysoce przyczepna do każdej powierzchni, trwała i bezpieczna dla zdrowia mieszkańców. Wyróżnia się wysoką odpornością na zmiany temperatury i wilgoć, co jest szczególnie ważne w przypadku powierzchni narażonych na działanie warunków atmosferycznych.

 

Jaki jest koszt ocieplenia balkonu pianą PUR?

Ile kosztuje izolacja balkonu pianką PUR? Cena docieplania natryskowego zależna jest od kilku czynników. Pod uwagę weź przede wszystkim metraż powierzchni, na którą aplikowana ma być piana. Im jest większa, tym większy będzie koszt przedsięwzięcia. Cena zależy także od rodzaju pianki zamkniętokomórkowej i jej właściwości.

 

Koszt ocieplania balkonów pianą jest uzależniony także od regionu zamieszkania. Stawki za ocieplenie metra kwadratowego różnią się między województwami i poszczególnymi miastami. Izolacja balkonów pianą PUR przypadku wykorzystania zamkniętokomórkowej piany poliuretanowej wynosi 15 zł za 1m2, grubości piany 1cm w przypadku prac od zewnątrz budynku. Stan na rok 2020. Finalną cenę zawsze ustala zleceniobiorca. W cenie izolacji natryskowej znajduje się zarówno materiał, jak i praca specjalistów.

 

Choć w porównaniu z termoizolacją budynków innymi materiałami ociepleniowymi metoda natryskowa wypada nieco drożej, opłaca się w nią zainwestować. Zwrot kosztów następuje bowiem dość szybko, co zauważalne jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Izolacja balkonów pianą PUR to najskuteczniejsze rozwiązanie, które w doskonałym stanie służy przez długie lata.

Similar Posts