Porady

Siatka zgrzewana – optymalne rozwiązanie w wielu obszarach

Siatka zgrzewana - optymalne rozwiązanie w wielu obszarach

Może i siatki zgrzewane wyglądają niepozornie, ale to prawdziwie solidny materiał, który znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach. Zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej na temat siatki zgrzewanej!

Siatki zgrzewane – uniwersalne i wszechstronnie wykorzystywane

Może trudno w to uwierzyć, lecz zastosowanie siatki zgrzewanej jest wszechstronne, więc łatwo spotkać ją w wielu miejscach. Decydują o tym jej liczne zalety, ale i uniwersalność, gdyż dostępna jest w wielu odsłonach, różniąc się pod względem długości, wielkości oczek, średnicy drutu czy wykończenia. Mimo tego warto wiedzieć, że wszystkie są do siebie podobne, zapewniając te same możliwości. Każda też powstaje w ten sam sposób – poprzez proces zgrzewania metali. Dokładnie wygląda to tak, że okrągłe druty zgrzewa się w miejscu styku, dzięki czemu może powstać siatka. 

Najczęściej spotykane są siatki stalowe zgrzewane lub siatki zgrzewane ocynkowane o zwiększonej odporności na różne warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg czy słońce. Siatki zgrzewane są jednocześnie lekkie i wytrzymałe, a ich montaż jest bezproblemowy. Pozytywem też jest ich cena, zdecydowanie niższa niż innych konstrukcji stalowych.Co więcej, siatki mogą być lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, w związku z czym łatwo dopasować je do otoczenia. 

Siatki zgrzewane – przydatne praktyczne wszędzie

Siatki zgrzewane wykorzystywane są w wielu różnych miejscach – na prywatnych posesjach, do ogrodzeń przemysłowych, ale i w takich miejscach jak place zabaw czy ogrody działkowe. Dzięki temu, że są one tak uniwersalne, praktycznie nie ma przeszkód w zakresie ich stosowania. Są często używane jako przesłony, osłony lub bariery ochronne. Siatki wykorzystuje się bardzo często do budowy klatek, kojców czy wolierów dla ptaków. Wytrzymały materiał siatek pozwala też na tworzenie z nich pułapek na szkodniki. Schwytane zwierzęta nie mają szans, by przegryźć solidnej jakości drut. Z drugiej strony dzięki siatce zabezpieczymy na przykład ryby przed drapieżnikami. 

Jak więc widać, siatki zgrzewane są idealnie do celów hodowlanych. Ale nie służy tylko w celach ochronnych, ponieważ to świetny materiał ozdobny, przykładowo na zacienienie elewacji budynków. Można ją zamontować jako podporę dla roślin pnących. Niektóre osoby decydują się, by zbudować z niej tzw. kosze gabionowe. 

Budownictwo i przemysł – tu też siatka zgrzewana jest często używana

Siatka zgrzewana jest bardzo popularna w branży budowlanej, gdyż pozwala na zbudowanie szeregu różnych przydatnych konstrukcji, jak sufity podwieszane czy ścianki działowe. To oczywiście tylko kilka przykładów, bo zastosowań jest zdecydowanie więcej – jej elementy można wykorzystać do budowy barier ochronnych czy urządzeń wentylacyjnych lub przesypujących sypkie materiały. Ceniona jest również w przemyśle, bo doskonale sprawdza się jako element konstrukcji do przegród regałowych czy koszów drucianych. Skutecznie zabezpiecza maszyny produkcyjne i linie produkcyjne. To tylko część zastosowań w tej dziedzinie, ale już po nich widać, z jak uniwersalnym rozwiązaniem mamy do czynienia.

Nie ma wątpliwości, że siatka zgrzewana zapewnia ogromne możliwości różnych obszarach, dlatego też warto mieć do niej dostęp. 

Similar Posts