Porady

Profesjonalny zakład kamieniarski – po czym go poznasz?

Profesjonalny zakład kamieniarski – po czym go poznasz?

Z usług zakładu kamieniarskiego do tej pory korzystaliśmy głównie w sytuacji, kiedy niezbędne było wykonanie nagrobku. Dzisiaj zakład kamieniarski to fraza znacznie częściej poszukiwana w celu wykonania elementów wnętrzarskich z kamienia. Co prawda w dalszym ciągu główną domeną zakładów kamieniarskich jest wykonywanie profesjonalnych nagrobków, jednak coraz częściej zdarzają się także oferty blatów z granitu, schodów czy parapetów. O czym warto wiedzieć, szukając profesjonalnego zakładu? Po czym poznasz wysokiej jakości usługi?

Po czym poznać profesjonalny zakład kamieniarski ?

W każdym większym mieście znajdziemy przynajmniej kilka firm świadczących usługi z zakresu kamieniarstwa. Zwykle są to firmy pokoleniowe, które mają wieloletnie doświadczenie i ogromną praktykę. Nie podlega wątpliwości, że w tej branży doświadczenie, wiedza i praktyka to podstawa, bez której biznes nie ma szans na przetrwanie. Te atuty mają także wpływ na jakość oferowanych usług.

Wpływ na jakość usług oferowanych przez zakład kamieniarski Łotowski mają również jego pracownicy. To od nich zależy, czy oferowany produkt będzie wysokiej jakości. Poprzez jakość rozumiemy przede wszystkim estetykę wykonania produktu finalnego. Dokładność wykonania pod względem detali ma tutaj ogromne znaczenie, dlatego też, zanim wybierzesz zleceniobiorcę, sprawdź jego dotychczasowe realizacje.

Rodzaj surowca oraz sprzęt to podstawa jakości!

Zakłady kamieniarskie pracują na naturalnym surowcu, jakim jest najczęściej granit czy marmur. Rodzaj surowca ma tutaj ogromne znaczenie. Niezwykle ważne jest, aby wybrany przez nas zakład kamieniarski oferował produkty wykonywane z surowców pierwszego gatunku. To gwarancja jakości i solidności!

Warto także podkreślić, że niektóre zakłady, choć oferują usługi produkcji, to są jedynie pośrednikami w sprzedaży. W takich zakładach zwykle nagrobki czy inne produkty z kamienia importowane są z Indii lub Chin. To niestety przekłada się również na ich jakość. Gotowe, wypolerowane już płyty wyprodukowane są zwykle z gorszej jakości kamienia. Nagrobki pochodzące z masowych produkcji zagranicznych może i estetycznie nie odbiegają zbytnio od tych, produkowanych w profesjonalnych zakładach kamieniarskich w kraju. Niestety zgłębiając jego strukturę, szybko zauważamy, że są znacznie gorszej jakości, a to przekłada się bezpośrednio na ich trwałość. W przypadku nagrobków ma ona kluczowe znaczenie, gdyż musi przetrwać zmienne warunki i zagwarantować niezmienny, estetyczny wygląd na wiele dziesiątek, a nawet setek lat! Dobrze więc sprawdzić, czy dany zakład kamieniarski faktycznie dysponuje odpowiednim sprzętem i wykonuje produkt samodzielnie.

Jeśli chodzi o sprzęt, to tutaj również liczy się profesjonalizm. Wysokiej jakości sprzęt do obróbki kamienia oraz wysokiej jakości surowiec pozyskiwany bezpośrednio z kamieniołomów to gwarancja najwyższej jakości produktu! W takim zakładzie, gdzie nagrobki, schody, blaty czy inne elementy wykonywane są na miejscu, zawsze cechują się wyższą jakością, niż te importowane, gotowe płyty.

W profesjonalnym zakładzie pracuje się na surowych blokach, które za pomocą profesjonalnych maszyn są odpowiednio cięte, polerowane i obrabiane, by uzyskać finalny produkt. I takiego zakładu należy szukać!

Similar Posts