Porady

Pokój dziecięcy – czy drewniane meble to dobry wybór?

Pokój dziecięcy – czy drewniane meble to dobry wybór?

W przeszłości meble były wykonywane z naturalnych materiałów, takich jak drewno i wiklina, ale rozwój technologiczny sprawił, że powstały różne sztuczne tworzywa, dlatego teraz warto zwrócić większą uwagę na wybór mebli do pokoju dziecka. Najbardziej przyjazne zdrowiu, a co za tym idzie harmonijnemu rozwojowi maluchów, są materiały naturalne. Dlaczego drewniane meble stanowią propozycję, której warto się lepiej przyjrzeć?

Naturalne materiały przyjazne dla dziecka

Wszechobecne substancje chemiczne i związany z nimi rozwój różnorodnych chorób cywilizacyjnych powodują, że część osób coraz częściej zastanawia się nad wyborem jedzenia, ubrań i wyposażenia domu. Naturalne materiały są najbardziej przyjazne dla każdego człowieka. Wrażliwa skóra dzieci, jak i ich drogi oddechowe, wymagają szczególnej troski – powinny być wolne od kontaktu z substancjami toksycznymi. Właśnie dlatego drewno jest odpowiednim materiałem na meble dla dzieci. Na dodatek ich wybór jest korzystny pod względem ekologicznym, ponieważ zniszczone meble ulegają całkowitemu rozkładowi, dzięki czemu nie potęgują zanieczyszczenia środowiska. Na drewnie, a w szczególności na drewnie sosnowym, kurz nie gromadzi się szybko. Drewno sosnowe wykazuje wyjątkowe właściwości antystatyczne, dlatego zdecyduj się na nie, jeżeli twoja pociecha jest alergikiem. Zwróć uwagę, jakimi farbami pokryto meble do dziecięcego pokoju. Farby zawierają substancje chemiczne, które mogą uczulać, dlatego warto rozejrzeć się wśród propozycji producentów oferujących meble powlekane wodnymi farbami ekologicznymi, które są bezpieczne. Różne rodzaje mebli z odpowiednimi atestami możesz wybrać dzięki https://www.pinio.com.pl/dla-starszaka/. Wszystkie propozycje spełniają normy polskie i europejskie.

 

Atrakcyjna i uniwersalna stylistyka

Pokój dziecięcy powinien emanować przytulnością i harmonią. Dziecko musi się w nim dobrze czuć. Nic nie może go rozpraszać i irytować. Dlatego meble projektowane dla dzieci mają subtelną kolorystykę. Neutralne barwy takie jak naturalny jasny kolor drewna wpływają uspokajająco na układ nerwowy, ale powodzeniem cieszą się również meble dziecięce białe, kremowe i beżowe. Pastelowa kolorystyka jest zdecydowanie pożądana. Sprawia, że pokój staje się jaśniejszy, a przez to radośniejszy. Biały kolor powoduje, że wszystkie formy nabierają lekkości i tworzy idealną bazę do aranżacji pokoju. Perfekcyjnie łączy się ze wszystkimi barwami, dlatego nie trzeba zastanawiać się, czy białe meble będą pasować do danego koloru ściany. Jeżeli kilkulatkowi znudzi się aranżacja wnętrza, przemalowując ściany lub dodając kilka mocniejszych akcentów kolorystycznych, można szybko sprostać jego potrzebom.

 

Możliwość wieloletniego użytkowania 

Drewno jest materiałem o dużej wytrzymałości i trwałości, dlatego meble mogą służyć nawet następnym pokoleniom dzieci, jeśli nie były intensywnie eksploatowane. Dzięki właściwej pielęgnacji mogą być użytkowane przez kilkadziesiąt lat. Na dodatek drewniane meble do pokoju dla dzieci można przemalować, jeśli neutralny kolor nie będzie już dziecku pasował. Malowanie w żaden sposób nie spowoduje, że meble stracą swoje właściwości i skróci się czas ich użytkowania.

Similar Posts