Porady

Pokój twojego dziecka tego potrzebuje

Pokój twojego dziecka tego potrzebuje

Aranżacja pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, a my… wiemy o tym doskonale! Wówczas należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie takie jak oświetlenie, kolorystyka czy funkcjonalność pomieszczenia… To jednak nie wszystko. W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy zebrać istotne informacje i przekazać je wam! Jak urządzić pokoik dla dziecka i czego nie może w nim zabraknąć?

Pokój dla dziewczynki i dla chłopca

Niewątpliwie pokój dziecięcy to jedno z najważniejszych miejsc w życiu twojego dziecka. Urządzając go, należy zadbać o poszczególne kwestie tak, aby stanowił on idealną przestrzeń do nauki, odpoczynku, zabawy, a przede wszystkim rozwoju. Co ciekawe, jeszcze do niedawna panował trend dopasowywania dominującej kolorystyki do płci dziecka. Dziewczynkom zwykle wybierano róż, chłopcom natomiast – niebieski. Coraz częściej jednak odchodzimy od tego rozwiązania na rzecz funkcjonalności w minimalistycznym wydaniu. Dziś liczy się przede wszystkim prostota zaakcentowana czymś nietuzinkowym. Jak zatem zaaranżować pokój dziecka, by niczego nie pominąć?

Wyposażenie

Mowa tutaj oczywiście o mebelkach! W zależności od wieku pociechy warto postawić na rozwiązania, które będą uniwersalne. Co mamy na myśli? Aranżując pokój dziecka, zalecamy wybrać wysokiej jakości meble, które posłużą nam przez kilka lat. Dzieciaki rosną w mgnieniu oka, a co za tym idzie, warto stawiać na rozwiązania, które nie będą wymagały wymiany za rok czy dwa. Producenci mebli wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworzą coraz to nowsze i lepsze rozwiązania na każdą kieszeń. Zadbaj, by w pomieszczeniu znalazło się wygodne łóżko, pojemna szafa, komoda z kilkoma szufladami oraz biurko z ergonomicznym krzesłem.

Oświetlenie

Bez względu na wiek pociechy dobre oświetlenie to podstawa! Jeśli twoje dziecko uczęszcza już do szkoły, należy w szczególności brać to pod uwagę. Oprócz tradycyjnego oświetlenia zainwestuj także w lampkę biurkową z funkcją regulacji. Co więcej, zadbaj o dobry dostęp do światła naturalnego. Biurko powinno znaleźć się tuż przy oknie – oczywiście, o ile istnieje taka możliwość. Stanowczo też odradzamy wybór ciężkich zasłon. Efekt przytłoczenia gwarantowany…

Ozdoby ścienne

Mamy świadomość, iż rodzice maluchów chętnie wybierają stonowane kolory. Niemniej warto przynajmniej w minimalnym stopniu urozmaicić wystrój. Ciekawym rozwiązaniem na nadanie pokoikowi przytulnego charakteru jest naklejenie tapet, które możesz znaleźć tutaj – https://muralo.pl/tapety/tematyka/dzieciece. Odpowiednio dobrana tapeta nada wnętrzu głębi i dynamiki – to pewne!

Dekoracje – o czym pamiętać?

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim przytulny. Niech nie zabraknie w nim dekoracji i akcesoriów związanych z zainteresowaniami dziecka. Pościel z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki? A może… mięciutka pufa, w której maluch będzie mógł się zrelaksować? Możliwości jest wiele!

Organizacja

Nadmiar przyborów szkolnych, akcesoriów i zabawek potrafi niekiedy przyprawić o zawrót głowy. Zadbaj o porządek w pokoju, gdyż wpływa on pozytywnie na ogólne samopoczucie twojego dziecka. Co proponujemy? W pokoiku powinny znaleźć się specjalne organizery i pojemniki, które ułatwią wam zachowanie ładu. Naucz swoją pociechę odkładania rzeczy na miejsce, a będziesz mieć pewność, że nic już nie zginie!

Potrzeby dziecka a aranżacja pokoju

Urządzając pokoik dziecka, uwzględnij przede wszystkim jego potrzeby oraz wiek. Bez tego ani rusz! Pokój powinien stanowić miejsce sprzyjające jego rozwojowi oraz dobremu samopoczuciu. Porozmawiaj z maluchem, na jakim efekcie mu zależy i weź to pod uwagę. Pozwól dziecku wyrazić siebie i stwórzcie razem coś niezwykłego!

Similar Posts