Porady

Planujesz ogrzewanie podłogowe? Dobierz odpowiednie deski

Ogrzewanie podłogowe to popularny i praktyczny wybór. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że decydując się na ogrzewanie podłogowe, trzeba wybrać odpowiednie deski. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Ta metoda ogrzewania to przede wszystkim wysoki komfort i lepsze samopoczucie. Ciepło rozprowadza się równomiernie po pomieszczeniu, nie ma więc mowy o miejscach przegrzanych, a temperatura powietrza pozostaje stała.

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu, które nie wprowadza powietrza w ciągły ruch, znacznie zminimalizujesz również problem, jakim jest unoszenie się kurzu, co szczególnie docenią alergicy. Co więcej, ten rodzaj ogrzewania pozwala na obniżenie temperatury o około 2°C bez odczuwalnej różnicy, za to ograniczając koszty.

Nie można również zapomnieć o estetyce tego rozwiązania. Instalacja ogrzewania schowana jest pod podłogą, co sprzyja efektownemu zagospodarowaniu przestrzeni.

Jak wybrać deski na ogrzewanie?

Decydując się na ten rodzaj ogrzewania masz do wyboru deski warstwowe lub lite. Jest jednak spora różnica pomiędzy materiałami – m.in. przewodność cieplna, czyli to, jak szybko i skutecznie generowana jest wysoka temperatura. Mimo iż obydwa rodzaje desek są w stanie przewodzić ciepło, zdecydowanie rekomendujemy użycie tych warstwowych. Dlaczego?

Dużą zaletą desek warstwowych jest to, że w sposób bezpieczny mogą być użytkowane na wodnych, niskotemperaturowych systemach grzewczych – ryzyko pęknięć i powstawania szczelin jest znacznie mniejsze, niż w przypadku desek litowych. Dodatkowo ich konstrukcja sprzyja stabilności, minimalizując ryzyko odkształceń.

A jak wybrać grubość materiału? Warstwa wierzchnia deski powinna mieć ok. 3,4 mm – 4 mm grubości. Należy jednak pamiętać, że im deska grubsza, tym skuteczność przewodzenia ciepła maleje.

Inną ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że maksymalna temperatura, do której można nagrzewać parkiet, to 28°C. Drewniane deski mogą być zatem użytkowane wyłącznie na nisko-temperaturowych systemach ogrzewania podłogowego.

Deski na ogrzewanie – gdzie je kupić?

Gdy decydujesz się na ogrzewanie podłogowe, ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego materiału, ale także kupienie desek w sprawdzonym sklepie. Jeśli zdecydujesz się na produkt najwyższej jakości, możesz być pewny, że ogrzewanie podłogowe będzie inwestycją na lata.

Deska warstwowa w DLH to połączenie trwałości i estetyki, dlatego z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Do produkcji desek podłogowych wybierane jest tylko najlepszej jakości drewno, byś mógł się cieszyć trwałym parkietem przez lata. Sprawdź popularne kolekcje – Dąb Rustic, DECOLINE, Antique, czy Royal – i wybierz deski o unikalnym wykończeniu i idealnie dopasowane do stylu Twojego wnętrza. Odpowiednio pielęgnowane posłużą Ci na długi czas, a Ty z pewnością nie pożałujesz decyzji o zainstalowaniu ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe? Tylko z DLH!

Jeśli zdecydujesz się na montaż ogrzewania podłogowego, to koniecznie postaw na deski warstwowe. Kilka wariantów tego produktu znajdziesz w ofercie sklepu DLH.

Na etapie montowania ogrzewania podłogowego pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach – odpowiednio dopasuj grubość i rodzaj deski, a także postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Zastosowanie się do tych reguł to gwarancja sukcesu.

Similar Posts