Porady

Pasy bezkońcowe do stali nierdzewnej – które sprawdzą się najlepiej?

Pasy bezkońcowe do stali nierdzewnej - które sprawdzą się najlepiej?

Wygładzanie powierzchni stali nierdzewnej wymaga zastosowania odpowiedniego pasa bezkońcowego. Kluczowe znaczenie ma wykorzystany w danym wyrobie materiał obróbczy, który w dużym stopniu wpływa na efektywność pracy. Poszczególne pasy ścierne mają bowiem różne właściwości i parametry, co pozostaje nie bez znaczenia dla uzyskanego rezultatu oraz poziomu ochrony.

Pasy ścierne bezkońcowe

Pasy ścierne bezkońcowe to tzw. ścierne wyroby nasypowe. Służą do szlifowania, polerowania oraz czyszczenia rozmaitych powierzchni. Wybór pasa bezkońcowego powinien być podyktowany wieloma różnymi czynnikami. Podstawę stanowi planowany typ obróbki, która może być zgrubna lub wykańczająca. Należy w odpowiedni sposób dobrać wielkość i rodzaj ziarna, co wpłynie w ostateczności na gładkość powierzchni. Poszczególne pasy bezkońcowe przeznaczone są do konkretnych faktur i występują w rozmaitych wariantach pod względem wielkości czy szerokości. Takie rozwiązanie powala na optymalne dopasowanie ich do parametrów narzędzia obróbczego.

Pasy bezkońcowe do stali nierdzewnej

W przypadku stali nierdzewnej, bardzo dobrze sprawdzają się pasy ścierne bezkońcowe z ziarnem z elektrokorundu. Poleca się je również do obróbki metali kolorowych i drewna. Innym rozwiązaniem mogą być cyrkonowe pasy bezkońcowe do stali nierdzewnej. Z obróbką najtwardszych elementów świetnie radzą sobie modele ceramiczne. Jeżeli głównym celem pracy jest precyzyjne wykończenie powierzchni, warto zastosować pas ścierny z tlenkiem aluminium. Taka opcja polecana jest w przypadku obróbki stali miękkiej, a także tytanu oraz stopów kobaltowych i niklowych. Aby dowidzieć się więcej o poszczególnych odmianach, warto sprawdzić opisane pasy bezkońcowe do stali nierdzewnej https://www.pasyscierne.pl/info/o-pasach-sciernych-86.

Kompaktowe pasy bezkońcowe

Pasy ścierne bezkońcowe powszechnie wykorzystywane są w narzędziach różnego typu, m.in. szlifierkach, pilnikach elektrycznych czy cykliniarkach. Rozbudowana oferta pozwala na łatwe dopasowanie ich pod względem rozmiaru czy typu obrabianego surowca, np. stali nierdzewnej. Na szczególną uwagę zasługują kompaktowe pasy ścierne, wyposażane w ziarno samoostrzące o podniesionej żywotności. Umożliwiają obróbkę stali nierdzewnej i węglowej, a także twardych metali nieżelaznych, odlewów, staliwa czy stopów tytanu. Pasy te zwykle posiadają ziarna z tlenku glinu lub krzemu i stosowane są głównie w automatach szlifierskich, z uwzględnieniem stałych parametrów posuwu, prędkości, docisku i skrawania.

Similar Posts