Porady

Odzież do ogrodu — w co warto się wyposażyć?

Odzież do ogrodu — w co warto się wyposażyć?

Żadne prace w przydomowym ogródku nie mogą się odbywać bez stosownej odzieży ochronnej i roboczej. Akcesoria ogrodnicze tego typu skutecznie chronią skórą przed skaleczeniem czy zabrudzeniem, gwarantując należyty komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

W jaką odzież ochronną do ogrodu warto się wyposażyć?

Odzież ochronna damska i męska to rozbudowana kategoria produktów, do której zalicza się między innymi torba na narzędzia ogrodowe, pas ogrodniczy damski lub męski oraz rękawice ogrodowe. Czym powinny się charakteryzować idealne gadżety ogrodnicze tego typu?

Torba ogrodnika na narzędzia

Pierwszy z ogrodowych niezbędników to torba ogrodnika na narzędzia. Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć? Pozwala ona zachować porządek w narzędziach, gwarantując wygodne i bezpieczne przechowywanie posiadanego sprzętu. Poszczególne modele toreb tego typu różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do czynienia możemy mieć na przykład z akcesoriami nylonowymi, które są miękkie, wytrzymałe i odporne na wilgoć. Drugie z dostępnych rozwiązań to wytrzymała, solidna torba płócienna. Jak wybrać idealne akcesorium tego typu? Przede wszystkim, powinno ono posiadać wzmocnione dno i boki, usztywnione narożniki, starannie wykonane, mocne szwy oraz dużą ilość praktycznych kieszonek i przegródek. Równie ważnym elementem każdej torby tego typu są również wygodne, ergonomiczne, odporne na zerwanie uchwyty gwarantujące wygodne przenoszenie. Wbrew pozorom, gadżet tego typu wykorzystać można nie tylko do przechowywania roślin. Do torby ogrodniczej z powodzeniem schować można również doniczki, sadzonki czy plakietki do roślin.

Pas na narzędzia ogrodnicze

Podczas prac w ogrodzie bardzo pomocny okazać może się również pas na narzędzia ogrodnicze. Dzięki niemu wszystkie niezbędne akcesoria można mieć zawsze pod ręką, bez konieczności schylania się i tracenia czasu na ich szukanie. Pas tego typu najczęściej posiada możliwość regulacji długości i jest zapinany na klamrę lub zatrzask. Tym, co go wyróżnia jest duża ilość kieszonek dopasowanych do kształtu oraz wielkości poszczególnych narzędzi. Jeśli chodzi o materiał wykonania, do wyboru mamy między innymi pasy płócienne oraz neoprenowe. Pasy i torby ogrodnicze dostępne są zarówno w wersji uniwersalnej, jak i dedykowanej kobietom lub mężczyznom. Gadżety dla pań zdobić mogą motywy kwiatowej. Te tworzone z myślą o mężczyznach najczęściej utrzymane są w kolorach ziemi, takich jak brąz czy khaki.

Rękawiczki ogrodowe

Jak skutecznie ochronić dłonie przed skaleczeniem lub zabrudzeniem? Pomogą w tym specjalne rękawice ogrodowe. Odzież ogrodowa tego typu dostępna jest w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi rękawiczki ogrodowe do prac ziemnych, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas pielenia grządek i rabat oraz sadzenia kwiatów. Najlepiej, aby były one wykonane z dzianiny pokrytej warstwą gumy lub nitrylu. Rękawiczki tego typu są odporne na ścieranie i gwarantują pewny chwyt.  Do prący z roślinami kłującymi i parzącymi, takimi jak chociażby różowe najlepiej używać specjalnych, długich rękawiczek sięgających do przedramion. Najczęściej są one wykonane z materiału skóropodobnego i posiadają wzmocnienia na palcach. Pracując z motyką, grabiami czy szpadlem, na dłonie najlepiej nałożyć pokryte gumą lub lateksem rękawice z nylonu lub poliestru z amortyzującą częścią chwytną. Na sklepowych półkach spotkać można się również z rękawiczkami do prac wodnych, które bardzo dobrze sprawdzają się w czasie oczyszczania rur czy płukania zbiorników kompostowych. Tym, co je wyróżnia jest trwała, wodoodporna powłoka oraz bawełniana podszewka.

Similar Posts