Porady

Odmaluj balustradę metalową i zabezpiecz ją przed korozją – to proste!

Odmaluj balustradę metalową i zabezpiecz ją przed korozją – to proste!

Metal, podobnie jak drewno, w dużym stopniu jest narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. I tak jak drewno może próchnieć i się kruszyć, tak metal wystawiony jest na działanie szkodliwej korozji. W dużym stopniu podlegają jej balustrady balkonowe, które bez odpowiedniego zabezpieczenia będą wymagały częstych renowacji. Jak ją zabezpieczyć przed korozją i odmalować, by cieszyła oko na dłużej?
Po pierwszej – oczyszczanie
Pierwszym etapem prac w zakresie odświeżenia i zabezpieczenia metalowej balustrady jest jej dokładne oczyszczenie. W tym celu przydatna będzie metalowa szczotka wykonana z mosiądzu, stali lub miedzi. Taki przyrząd pozwoli skuteczni oczyścić stalowe poręcze z rdzy, starej farby oraz kurzu. Po użyciu szczotki wykorzystaj papier ścierny w celu dokładnego wyrównania powierzchni metalowej balustrady. W czyszczeniu można się wspomóc użyciem specjalnego środka do usuwania starych powłok malarskich. Należy go aplikować zgodnie z zaleceniem producenta, a po określonym czasie usunąć farbę na przykład szpachelką. W celu usunięcia nadmiaru starej farby możesz też wykorzystać też preparat odrdzewiający. Ostatnim krokiem oczyszczania jest przemycie powierzchni szmatką zwilżoną rozpuszczalnikiem. 
Po drugie – zabezpiecz barierkę przed rdzą
Kolejnym krokiem prac powinno być odpowiednie zabezpieczenie powierzchni balustrady przed powstawaniem szkodliwych ognisk korozji. Idealny preparat powinien chronić powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz pełnić funkcję farby podkładowej. Idealny w tym celu będzie wybór farby do balustrad metalowych, np. preparatu Śnieżka na Rdzę. Preparat jest szybkoschnącą gruntoemalią, która zabezpiecza powierzchnie stalowe i żeliwne przed korozją. Można ją stosować zarówno do malowania nowych balustrad, jak i starych, wymagających renowacji. Zapewnia aż 8 lat aktywnej ochrony i wyróżnia się łatwym i szybkim malowaniem, podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne i UV. Producent zapewnia, że jeśli w trakcie 8 lat od użycia farby na malowanej powierzchni wystąpi korozja, klient może liczyć na rekompensatę. 
Po trzecie – malowanie balustrady
Ostatnim etapem prac renowacyjnych jest malowanie. Balustradę najlepiej malować za pomocą płaskiego, miękkiego pędzla lub wałka. Przed rozpoczęciem prac i w ich trakcie należy pamiętać o tym, by mieszać regularnie wybraną farbę i stosować się do zaleceń producenta. W razie potrzeby można rozcieńczyć preparat przy użyciu odpowiedniego rozcieńczalnika. Prace należy przeprowadzać przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i niskiej wilgotności. Najlepiej malować, gdy temperatura otoczenia wynosi 10-25 stopni, a wilgotność powietrza ma poniżej 80 procent. 
Do malowania używane są inne farby do metalu niż do konserwacji. Możesz użyć na przykład Śnieżka Moje Deko Renowacja. To farba, która nadaje się do tworzenia powłok zarówno na drewnie, jak i metalu. To łagodna emalia akrylowa o szybkim czasie schnięcia i wielu interesujących odcieniach, które spełnią oczekiwania różnych konsumentów. 
undefined

Similar Posts