Przemysł

Profesjonalna pilnikarka pneumatyczna – jaką wybrać do obróbki zgrubnej?

Profesjonalna pilnikarka pneumatyczna - jaką wybrać do obróbki zgrubnej?

W branży przemysłowej, która specjalizuje się w wykonywaniu urządzeń, maszyn czy podzespołów, dysponowanie narzędziami do precyzyjnej obróbki zgrubnej znacząco przyspiesza proces produkcji. Jednym z takich urządzeń jest pilnikarka pneumatyczna.

Usuwanie naddatku materiału umożliwia nadanie pożądanego kształtu całym przedmiotom lub ich elementom. Profesjonalne pilnikarki pneumatyczne przeznaczone są głównie do obróbki metali i stopów metali. Twardy pilnik dobrze radzi sobie z twardym materiałem, choć pojedyncze egzemplarze są dostosowane także do pracy z miękkim podłożem, jakim jest np. drewno.

Produkty cechuje przy tym wysoka wydajność. Ten aspekt doceniają szczególnie zakłady przemysłowe. Masowa produkcja sprawia, że posiadanie niezawodnego wyposażenia jest wręcz koniecznością. Niemniej jednak, narzędzia pneumatyczne są rekomendowane dla każdego rodzaju warsztatu, serwisu, czy zakładu naprawczego. Oto krótki przegląd najlepszych pilnikarek dostępnych na rynku.

Ekonomiczne modele pilnikarek pneumatycznych Atmo

Produktem z niższej półki cenowej jest pilnikarka pneumatyczna przygotowana przez firmy VGL Professional oraz Airprowu o numerze katalogowym SA5092. To uniwersalna pilnikarka ze skokiem roboczym do 10 mm. Napędzające ją sprężone powietrze pracuje pod ciśnieniem 6,3 bara, a poziom generowanego hałasu wynosi 68 dB(A). Narzędzie kosztuje około 1000 złotych.

Przykładowe narzędzia znaleźć można chociażby pod adresem https://atmo.com.pl/pl/c/Pilnikarki-pneumatyczne/49

Nieco droższą propozycją jest pilnikarka SH-100A japońskiej marki Nitto. Można ją swobodnie wykorzystywać do obróbki fragmentów z aluminium, mosiądzu czy stali. Jest również dostosowana do pracy z drewnem. Pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów świetnie sprawdza się w przemyśle. Do produktu dołączone są także trzy pilniki o różnym kształcie: płaskim, okrągłym i trójkątnym. Dzięki temu można dostosować końcówkę do konkretnego zadania i tym samym osiągnąć jeszcze większą precyzję.

Co wybrać spośród profesjonalnych pilnikarek pneumatycznych?

Wraz ze wzrostem kosztu nabycia rośnie klasa wykonania urządzenia oraz liczba możliwości, które daje wykorzystanie pilnikarki pneumatycznej. Tak jest w przypadku innego japońskiego modelu, tym razem od firmy NPK. Narzędzie o numerze katalogowym AS-22AF posiada trwałą metalową obudowę, która dobrze sprawdza się w warunkach przemysłowych.

Na wytrzymałość pilnikarki wpływa również fakt, że została wykonana z odlewu aluminium. Pokrycie jej powierzchni elastomerem pozwala zminimalizować powstawanie tzw. efektu zimnego dotyku. Płynność pracy zapewnia m.in. częstotliwość 6500 cykli na minutę. Do pilnikarki japoński producent dołączył także przewód z tłumikiem hałasu. Model firmy NPK jest jedną z bardziej udanych propozycji w tej grupie asortymentu, dlatego warto rozważyć zakup tego produktu.

Te i inne narzędzia pneumatyczne znajdziecie tutaj: sklep internetowy Atmo

Similar Posts