Dekoracje

Obrazy pełne lekkości

Obrazy pełne lekkości

Motywy kwiatowe zawsze wspaniale prezentowały się na najróżniejszych dekoracjach. Szczególnie atrakcyjnie spisują się one po przeniesieniu na płótno. Dziś o wyjątkowym rodzaju takich ozdób – obrazach z dmuchawcami – opowiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz z firmy Redro.pl. Jego zdaniem tego rodzaju wzory idealnie komponują się z większością współczesnych stylistyk, a tym samym pasują do niemal każdego domu oraz mieszkania. Chcecie się przekonać dlaczego jeszcze warto sięgnąć po tego rodzaju obraz? Dmuchawce w formie artystycznych ściennych ozdób zaskoczą Was swoim potencjałem – zwłaszcza jeśli podczas urządzania pomieszczenia wykorzystacie wskazówki i pomysły eksperta z Redro.

Nostalgiczny obraz: dmuchawce w sepii

Nostalgiczny obraz dmuchawce w sepii
https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/dmuchawce/
 
Przeglądając obrazy z dmuchawcami szybko zauważymy ich cechy wspólne: większość z nich wyróżnia się subtelną kolorystyką, delikatną estetyką oraz wrażeniem lekkości. To czyni z nich doskonałe dekoracje do pomieszczeń, które chcielibyśmy uczynić bardziej komfortowymi i nastrojowymi. Zaproszony specjalista radzi jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jeden, konkretny typ tych wzorów, a mianowicie obrazy utrzymane w kolorystyce sepii. Dlaczego właśnie ten rodzaj dekoracji z dmuchawcami postrzega jako wyjątkowy?
 
– Sepia jest szczególną estetyką, która nasuwa nam kilka ciekawych skojarzeń. W pierwszej kolejności przywodzi na myśl stare fotografie. To ciekawy trop dekoracyjny. Dodatkowo obrazy w takiej stylistyce u niektórych wywołują skojarzenia z barwami jesiennego poranka lub wieczoru. Połączenie tego typu estetyki z obrazami przedstawiającymi delikatne dmuchawce zaowocowało więc powstaniem szczególnych, niezwykle nastrojowych (a wręcz nostalgicznych!) ozdób. Jaką jednak widziałbym dla nich rolę w domowych aranżacjach? Z własnego doświadczenia wiem, iż tego rodzaju wzory mogą posłużyć do uatrakcyjnienia przynajmniej kilku rodzajów pomieszczeń. Rewelacyjnie będą pasować między innymi do klimatycznej sypialni, gdzie nadadzą całemu wnętrzu lekkiej, subtelnej atmosfery. Na tej samej zasadzie możemy umieścić je w salonie – na przykład jako przeciwwagę dla bardziej wyrazistych dekoracji. Z powodzeniem obrazy z dmuchawcami w kolorach sepii da się również wykorzystać w gabinecie, gdzie ”odciążą” nieco ogólną kompozycję wnętrza.

Wyjątkowe połączenie przeniesione na obraz: abstrakcja, dmuchawce i nietypowe kolory

Wyjątkowe połączenie przeniesione na obraz abstrakcja, dmuchawce i nietypowe kolory
Choć wzory z dmuchawcami wykorzystujące charakterystyczną kolorystykę sepii niewątpliwie zwracają na siebie uwagę, to nie są jednak jedynymi dekoracjami, które nas zainteresowały podczas przeglądania dostępnych obrazów. Bardzo duży potencjał aranżacyjny naszym zdaniem posiadają bowiem również drukowane na płótnie ilustracje abstrakcyjne z tymi kwiatami. Zadaliśmy więc ekspertowi kilka pytań na ich temat. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się one najlepiej? Z jakimi stylistykami warto je połączyć? Posłuchajcie co doradził nam w tych kwestiach.
 
– W historii sztuki abstrakcjonizm był przełomowym nurtem. Artyści zrezygnowali z wiernego odwzorowania rzeczywistości na rzecz większej formy, na którą składały się kształty oraz kolory. Ten sam zabieg wykorzystany przy tworzeniu obrazów z dmuchawcami sprawił, iż faktycznie powstały dekoracje wyjątkowo oryginalne. Sam uważam, iż posiadają one olbrzymi potencjał. Doradzałbym je przede wszystkim osobom, które cenią nowoczesną, nieszablonową stylistykę. Dla tego typu obrazów idealnym miejscem będzie między innymi nowoczesny, modernistyczny salon lub wielobarwna sypialnia. Dmuchawce w nietypowych kolorach (a często również o nietypowych kształtach!) wprowadzą do każdej nietradycyjnej aranżacji oryginalny akcent estetyczny, sprawiając iż stanie się ona znacznie bardziej intrygująca wizualnie.

Subtelny obraz – dmuchawce rozwiewane przez wiatr

Subtelny obraz - dmuchawce rozwiewane przez wiatr
https://redro.pl/obrazy/
 
Na koniec naszej rozmowy z zaproszonym specjalistą postanowiliśmy jeszcze wrócić na chwilę do kwestii najbardziej ogólnych. Poprosiliśmy go, aby opowiedział jeszcze kilka słów na temat wrażenia lekkości, które wprowadzają do pomieszczenia obrazy z rozwiewanymi przez wiatr dmuchawcami. Chcieliśmy się bowiem dowiedzieć, czy da się ten efekt wykorzystać planując wystrój konkretnego wnętrza. Ekspert z przyjemnością podzielił się z nami swoimi uwagami na ten temat.
 
– Oczywiście, że wizualny efekt lekkości “rozwiewanego dmuchawca” można wykorzystać, aby uzyskać interesujące kompozycje aranżacyjne. Przede wszystkim można zastosować je do przełamania wrażenia surowości małych i pustych wnętrz. Takie obrazy mają szansę okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które dopiero zaczynają urządzanie swojego mieszkania. Co więcej świetnie wyglądają umieszczone w pobliżu okna, gdzie ich kolorystykę dodatkowo podkreśli naturalne światło. Moim ulubionym, osobistym pomysłem jest natomiast połączenie jasnych, pastelowych obrazów z dmuchawcami ze stylem skandynawskim.

Similar Posts