Dekoracje

Poznaj nowy trend w sferze designu: Obrazy na płótnie

Poznaj nowy trend w sferze designu: Obrazy na płótnie

Współczesny design skupia się przede wszystkim na oryginalności oraz wysokiej jakości elementach dekoracyjnych. Na szczególną uwagę zasługują obrazy, które wydrukowane zostały na płótnie. Ich staranne wykonanie oraz niebanalna estetyka mogą doskonale podkreślić wystrój pomieszczeń. Umiejętne skomponowanie ich z wyposażeniem, sprawi, że wnętrza mieszkalne i biurowe zyskają zupełnie nową jakość.

Nowoczesne obrazy na płótnie

Stylowe obrazy na płótnie, np, takie jak te: https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy.html sprawdzają się w pomieszczeniach różnego typu. Z powodzeniem zawiesić można je w salonie, przedpokoju, sypialni lub gabinecie. Nadają wnętrzom przytulny i ciepły charakter, niezależnie od zastosowanego wzoru czy palety barw. Obrazy tego typu mogą też z powodzeniem sprawdzić się w pokoju dziecięcym. Dekoracja na płótnie pobudza wyobraźnię, a jednocześnie stanowi ciekawe uzupełnienie innych pomysłowych i humorystycznych akcentów aranżacji. Dodatkową zaletą jest fakt, że obrazy występują w wielu różnych rozmiarach. Ich wielkość dopasować można optymalnie do parametrów pomieszczenia, unikając tym samym naruszenia starannie opracowanej kompozycji.

Obrazy drukowane na płótnie

Specyficzną cechą takiej dekoracji jest jej uniwersalność. Obrazy drukowane na płótnie w odpowiedni sposób wypełniają puste ściany, czyniąc pomieszczenia bardziej kompletnymi i lepiej zaaranżowanymi. Najbardziej tradycyjne są obrazy jednoelementowe, które pasują do praktycznie każdego wnętrza o tradycyjnym wystroju. Istnieją też rozwiązania modernistyczne, które z kolei polecane są w pomieszczeniach urządzonych w sposób uwzględniający bardziej współczesne trendy. Na szczególną uwagę zasługują tryptyki wieloelementowe, taka forma ekspozycji jest niezwykle nowoczesna, a przy tym subtelna i wspaniale podkreślająca starannie opracowany wystrój.

Uniwersalne i praktyczne

Obrazy drukowane na płótnie nie są pozbawione walorów praktycznych. Taką formę dekoracji można łatwo przenieść na inną ścianę, a w razie potrzeby wymienić wzór na inny spośród bogatej oferty gotowych wariantów. Obrazy tego typu wyróżniają się także wysoką jakością wykonania, przez co spełniają wszystkie wymogi współczesnego designu. Druk przygotowywany jest w rozdzielczości full HD, dzięki czemu posiada bardzo dobrą głębię kolorów oraz idealną ostrość. Dowodem wysokiej jakości jest fakt, że barwy nie ulegają blaknięciu pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Nie bez znaczenia pozostaje różnorodność dostępnych wariantów wzorniczych. W zależności od upodobań, wnętrza wyposażyć można w obrazy na płótnie abstrakcyjne (pisaliśmy o nich tutaj: https://www.korso.pl/wiadomosci/s/6761,sztuka-w-twoim-domu-zamow-nowoczesny-obraz), 3D lub przedstawiające określone motywy tematyczne – mapy świata, miasta, martwą naturę, roślinność, zwierzęta czy pejzaże.

Similar Posts