Dekoracje

Naklejka z mapą świata – dekoracja w modnym stylu

Naklejka z mapą świata – dekoracja w modnym stylu

Choć sezon urlopowy dobiegł końca, wciąż możemy planować dalekie podróże. W tym celu przyda nam się mapa. Nie będzie to jednak zwykła mapa, a oryginalne przedstawienie, prezentujące się zachwycająco na ścianie salonu czy sypialni. Co mamy na myśli? Samoprzylepne naklejki, które cieszą się dużą popularnością. Jeśli chcemy udekorować mieszkanie szybko i efektownie, a do tego jesteśmy miłośnikami zagranicznych wypraw, takie rozwiązanie z pewnością przypadnie nam do gustu. 
Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy szukamy ozdób do mieszkania? Na to to, by pasowały one do wystroju wnętrza. Wówczas będziemy mieć pewność, że stworzona przez nas stylizacja prezentuje się harmonijnie. To samo dotyczy ściennych dekoracji, do których zaliczana jest naklejka. Mapa świata w takim wydaniu to nie realistycznie przedstawione kontynenty, jakie znamy z geograficznych atlasów, a oryginalne kompozycje o bardzo efektownej formie. Niektóre wzory odznaczają się minimalistycznym charakterem, inne tętnią kolorami. W tym artykule pokażemy różne typy naklejek i sprawdzimy, w jakich wnętrzach będą się najlepiej prezentować. 
 

Ponadczasowy minimalizm

Zaletą oszczędnie urządzonych wnętrz jest to, że w bardzo prosty sposób możemy odświeżyć ich dotychczasowy wygląd. W pokoju, w którym wiele się dzieje, wprowadzenie jednego elementu nie zrobi różnicy. Jednak w przypadku minimalistycznej aranżacji każdy nowy dodatek przyniesie zauważalne zmiany. Taka ozdoba musi jednak spełniać określone kryteria. Jakie? Powinna pasować do specyfiki takiego wystroju. W ascetycznie prezentującym się salonie doskonale sprawdzi się korespondująca naklejka. Mapa świata na ścianę w formie rysunku wykonanego za pomocą jednej tylko linii będzie znakomitym rozwiązaniem. Choć taki wzór jest niezwykle oszczędny, w przestrzeni pozbawionej ozdób zrobi kolosalne wrażenie. Jeśli natomiast chcemy połączyć modną estetykę wnętrza z modnym akcentem dekoracyjnym, postawmy na czarno-białą typograficzną mapę. Efekt będzie znakomity. 
 

Odważny styl industrialny

Odważny styl industrialny
https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/mapy/mapa-swiata/
 
Jak najłatwiej opisać styl industrialny? Jest to styl, w którym do dekoracji i urządzenia przestrzeni użyto elementów, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że sprawdzą się w takiej roli. Wystarczy przywołać odsłonięty spod tynku ceglany mur czy obłożone betonowymi płytami ściany, surowe w wyrazie fabryczne lampy, półki czy meble zrobione z miedzianych bądź stalowych rurek, a także drewno noszące wyraźne ślady starości i zużycia. W takiej przestrzeni muszą pojawić się akcenty odpowiadające tej specyficznej estetyce. Jakie wybraliśmy więc naklejki na ścianę? Mapa świata – szara w kolorystyce i wypełniona zębatymi kołami – jest naszą pierwszą propozycją. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w industrialnym wnętrzu. Drugi pomysł jest równie zaskakujący i równie efektowny. Są to bowiem kontynenty, których powierzchnie pokryte są pocztowymi stemplami – takimi, jakie wbija się do paszportu. To opcja idealna dla miłośników podróżowania.      
 

Wystrój z dawnych czasów 

Wystrój z dawnych czasów
Styl vintage to kolejna estetyka, której chcemy się przyjrzeć. Starodawne, zabytkowe meble i bibeloty, jakie możemy znaleźć na pchlich targach, fototapety z deseniami nie z tej epoki czy dawne ryciny sprawią, że poczujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się za pomocą teleportu do całkiem innych czasów. Znakomitym uzupełnieniem takiej stylizacji będzie utrzymana w duchu retro naklejka. Mapa świata, która wygląda jak dokument z czasów wielkich odkryć geograficznych, okaże się w tej roli znakomita. Taka ozdoba prezentuje nie tylko stan wiedzy sprzed kilkuset lat, ale imituje nawet stary, pożółkły na przestrzeni lat papier, sprawiając, że przedstawienie wygląda bardzo wiarygodnie. Taka ozdoba to świetne rozwiązanie nie tylko do salonu vintage, ale także do domowego gabinetu urządzonego w kolonialnym stylu.
 

Świat w romantycznej odsłonie 

Świat w romantycznej odsłonie
https://myloview.pl/
 
Romantyczne aranżacje przyjmują różne oblicza. Mniejszą lub większą dozą nastrojowości odznacza się styl angielski, shabby chic, boho, a nawet country. W każdym z nich dużą rolę odgrywają bibeloty, pastelowa paleta barwna czy floralne motywy. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników takich właśnie wnętrz, na koniec przygotowaliśmy dwie propozycje geograficznych naklejek. W tym sezonie dużą popularnością cieszy się róż, z którym doskonale będzie się prezentować akwarelowa naklejka. Utrzymane w łagodnej kolorystyce lądy, które wyglądają jak namalowane wodnymi farbami, sprawdzą się i w romantycznej sypialni, i w pokoju nastolatki. Druga propozycja nawiązuje do trendu jakim są kwiatowe motywy dekoracyjne. Mapa pokryta jest bowiem roślinnym printem, który w takiej odsłonie prezentuje się niezwykle oryginalnie.  
Koniec wakacji to niekoniecznie koniec podróżowania. Nawet jeśli w tym momencie nigdzie nie wyjeżdżamy, możemy już zacząć planować kolejną wyprawę, układając w głowie przebieg wycieczki. Efektowna mapa świata stanie się nie tylko ozdobą mieszkania, ale także źródłem inspiracji w poszukiwaniu kolejnego miejsca do zdobycia!

Similar Posts