Dekoracje

Jak wybrać najlepsze drzwi tarasowe?

drzwi tarasowe

Stolarka okienna i drzwiowa to niezwykle ważne elementy w każdym domu. Muszą być szczelne, bezpieczne, ale też oczywiście estetyczne. Jak wybrać drzwi tarasowe, które będą pasować do Twojego domu i zapewnią komfort Twoim bliskim?

Drzwi tarasowe – co warto wiedzieć?

Może się wydawać, że to drzwi wejściowe grają pierwsze skrzypce w każdym domu. Aluminiowe drzwi przesuwne na taras mogą być równie piękną dekoracją domu, szczególnie te z dużym przeszkleniem, które wpuszczają do domu dużo światła. Podczas wybierania odpowiedniego systemu ważnych jest kilka czynników, na które koniecznie należy zwrócić uwagę: istotny jest rozmiar, rama oraz sposób, w który drzwi tarasowe będą się otwierać.

Jak wybrać drzwi tarasowe?

Zacznijmy od wielkości drzwi tarasowych: muszą być one oczywiście dopasowane do projektu domu. Duże znaczenie ma też jego położenie. Jeśli interesują Cię duże przeszklone systemy drzwi, również takie na całą ścianę, koniecznie upewnij się, z której strony będą one umieszczone.

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tego typu dużych drzwi tarasowych na południowej stronie budynków. Dzięki dużej ilości światła słonecznego będą wpuszczać do wnętrza dużo promieni, które je rozjaśnią i ogrzeją, co ma znaczenie w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych.

Otwierane czy przesuwne?

Kolejną kwestią do przemyślenia jest sposób otwierania drzwi tarasowych. Możesz sięgnąć po klasyczne drzwi skrzydłowe, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz, bądź drzwi przesuwne umieszczone na prowadnicach.

Aluminiowe drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie, które daje dużo możliwości, nie zabierając zbyt wiele przestrzeni. Nie da się też zaprzeczyć, że wykonane z aluminium drzwi to dobry wybór – materiał ten cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją jakość. Zrobione z aluminium drzwi tarasowe są bardzo trwałe, mają solidną konstrukcję i zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz chronią przed hałasem. Z takimi drzwiami można spać spokojnie!

Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą firmy Aluprof, która ma w swojej ofercie wiele ciekawych modeli, takich jak na przykład drzwi przesuwne MB-SKYLINE, które mają ukrytą ramę czy drzwi harmonijkowe MB-86 FOLD LINE HD.

Czy drzwi tarasowe przesuwne to dobry pomysł?

W przypadku niewielkich wyjść na taras czy balkon wciąż najczęściej wybierane są drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe. Mają niskie ceny, ale jednocześnie ograniczają przestrzeń we wnętrzu. Rozwiązaniem może być sięgnięcie po drzwi przesuwne, które chowają się w specjalnych kasetach w ścianie. To nie tylko nowoczesna, ale i praktyczna opcja wychodzenia na taras.

Do dużych wnętrz poleca się drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, które pozwalają na stworzenie efektownych przeszkleń na całych ścianach, nawet tych do długości 7 metrów. Salon z takim modelem drzwi będzie się prezentował naprawdę spektakularnie!

Drzwi tarasowe mogą mieć rozmaity wygląd i funkcjonalności. Upewnij się, że wybierzesz model, który będzie pasował do Twojej przestrzeni nie tylko pod względami estetycznymi, ale też praktycznymi. Na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania!

Materiał sponsorowany.

Similar Posts