Porady

Nowoczesne łazienki – trendy

Nowoczesne łazienki - trendy

Jak powinna wyglądać nowoczesna łazienka? Pomysły na płytki łazienkowe od najlepszych producentów wyznaczają trendy: od minimalistycznego i funkcjonalnego designu po nowoczesne aranżacje z nutą retro. Łazienka zdecydowanie powinna być urządzona w indywidualnym stylu i wyglądać zachęcająco. Piękno zawsze tkwi w równowadze!

Nowoczesna mała łazienka

Jeśli Twoja łazienka jest mała, prawdopodobnie myślisz, że niewiele możesz z tym zrobić. Jednak małe łazienki nie ograniczają żadnej idei swoją przestrzenią. Dzięki odpowiedniemu projektowi i minimalistycznej koncepcji nowoczesny projekt łazienki może wizualnie powiększyć nawet niewielką przestrzeń i stworzyć przyjemną atmosferę wellness.

Podstawą każdego projektu nowoczesnej łazienki w bloku są odpowiednie płytki. Do małych łazienek najlepiej nadają się duże kafelki, o rozmiarach XXL. Dzięki nim łazienka będzie wydawać się bardziej przestronna, a przez to większa. Płytki o dużych wymiarach można układać na ścianach poziomo, co jeszcze bardziej wizualnie ją poszerzy. Nowoczesne aranżacje łazienek dotyczą także fug. Jeśli będą wyjątkowo wąskie i nierzucające się w oczy, ściany w łazience będą stwarzać ogólne spójne i spokojne wrażenie. Należy jednak pamiętać, że zalecana minimalna grubość fugi do płytek wynosi 2 mm. Efekt jednolitej powierzchni można dodatkowo wzmocnić poprzez dobór odpowiedniego koloru fugi.

Łazienka retro nowoczesna

Nowoczesny styl vintage jest nadal trendem we wszystkich aranżacjach wnętrz. Połączenie dobrego designu z przytulnością i nutą nostalgii chyba nigdy nie wyjdzie z mody. W łazience może być klasycznie, a jednocześnie bardzo oryginalnie. To styl dla indywidualistów!

Kolekcja Sakura https://www.ceramika-arte.pl/pl/lazienka/sakura/ Do kupienia w sieci sklepów: OBI.

Styl retro w łazience oferuje wiele opcji projektowych: od powojennych lat 50. i 60. do wczesnych lat 80. Może nawiązywać do naszego polskiego stylu sprzed lat lub do orientalnego charakteru. Nowoczesne łazienki w stylu retro mają wyrażać wiarę w postęp i ideę domu, która była definiowana przez tradycyjny styl życia w tamtych czasach. W zależności od rodzaju płytek, mebli, materiałów i kolorów, styl retro może przynieść zupełnie inne rezultaty. Z jednej strony proste i klasyczne w jasnym, świeżym stylu skandynawskim, z drugiej strony z akcentem lifestylowym w postaci ekstrawaganckich punktów kolorystycznych lub z dużymi i ciemnymi płytkami w stylu mrocznej elegancji.

Projekty nowoczesnych łazienek

Nowoczesna łazienka to równowaga między ascetycznym minimalizmem a holistycznym dobrym samopoczuciem. Przy wyborze nowoczesnych płytek łazienkowych, ich koloru, wielkości i struktury, ważne jest, aby ograniczyć się do dwóch rodzajów. Jednak paleta kolorów nie musi być tak limitowana, tutaj można śmiało łączyć pośrednie odcienie, aby odtworzyć wszystkie niuanse i mieszanki spójnie w projekcie.

Zwróć jednak uwagę na kontrasty, ponieważ mają one tendencję do przynoszenia efektów odwrotnych do zamierzonego. Jest to szczególnie ważne, jeśli ma to być nowoczesna łazienka loftowa. Mocne akcenty kolorystyczne odwracają uwagę od spokojnej atmosfery i zaburzają ogólną harmonię. Oczywiście, mały przyciągający wzrok element może pojawić się w kontrastujących odcieniach, ale jeśli chcesz zachować ogólny obraz, naturalne, harmonizujące odcienie będą najlepszym wyborem.

Kolekcja Graniti https://www.ceramika-arte.pl/pl/lazienka/graniti/ Do kupienia w sieci sklepów: OBI.

Klasyczne białe i szare płytki są typowe dla nowoczesnych łazienek i nie wyjdą z mody w najbliższym czasie. Dla niektórych osób mogą wydawać się nudne i bezosobowe, ale w połączeniu z wyrazistą koncepcją oświetlenia, biel ożywa i tworzy ekscytującą scenerię, otwierając ciekawe perspektywy i nieoczekiwane spojrzenie na łazienkę. postaw na modne akcesoria łazienkowe i meble, które mogą przywrócić czystą biel łazienki do życia. Ekscytujące możliwości aranżacji nowoczesnej łazienki otwierają się również dzięki płytkom drewnopodobnym lub ze wzorem kamienia naturalnego. W połączeniu z białą ceramiką będą wyglądać bardzo świeżo i nowocześnie.

Dzięki producentom wyznaczającym trendy możesz stworzyć nowoczesną aranżację łazienki. Płytki do łazienki Ceramika Arte pomogą Ci osiągnąć modny i nowoczesny styl w Twojej łazience — minimalistyczny, retro lub awangardowy. Ważne jest, aby stworzyć miejsce, które będzie pasowało do Twojego indywidualnego stylu i w którym będziesz czuć się komfortowo.

Similar Posts