Porady

Na czym polega fit out?

Przygotowanie nowej przestrzeni biurowej wymaga przemyślenia i wykonania wielu prac. Jeżeli nie chcesz korzystać z usług kilku firm, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Fit out zagwarantuje Ci kompleksową obsługę procesów przy współpracy z jednym podmiotem. Na czym polega fit out?

Na czym polega fit out?

Otwierasz nowe biuro i chcesz zmaksymalizować jego funkcjonalność? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Usługa fit out odpowiada za ogół procesów związanych z przygotowaniem przestrzeni biurowej. Dzięki pomocy specjalistów otrzymasz to, czego tak naprawdę potrzebuje Twoja firma. Zasada, która definiuje tę usługę, brzmi “od projektu do efektu”. Oznacza to, że w ramach fit out otrzymasz space plan, harmonogram działań, a także samą realizację założonych prac. Specjaliści zajmą się wszystkim za Ciebie. Nie musisz martwić się organizacją pracy fachowców z różnych branż, koordynacją działań czy też zamawianiem materiałów niezbędnych do wykonania projektu.

Eksperci stworzą dla Ciebie projekt nowego układu funkcjonalno-przestrzennego, opracują plan prac, a także powiedzą, jakie materiały będą najlepsze. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z tej usługi, otrzymasz biuro gotowe do przeprowadzki. Nie można jednak mylić tej usługi z remontem. Specjaliści realizujący fit out potrafią połączyć przede wszystkim potrzeby klienta z wymaganiami i specyfiką branży. W efekcie możesz przeprowadzić się do w pełni funkcjonalnego biura, które podniesie komfort pracy. Jedną z firm, która oferuje takie usługi, jest Interbiuro.pl. Szczegółowe informacje na temat procesu znajdziesz na ich stronie internetowej.

Zalety usługi fit out

Pojawia się jednak pytanie, dlaczego warto skorzystać z usługi fit out. Jedna z zalet została wymieniona już na samym początku artykułu. Jest to przede wszystkim możliwość realizacji projektu we współpracy wyłącznie z jedną firmą. Dzięki temu nie musisz szukać fachowców do wykonania kolejnych etapów procesu. W ten sposób oszczędzasz również czas, który jest na wagę złota. Nie musisz martwić się spotkaniami z kolejnymi wykonawcami czy też ustalać harmonogramu prac. Firma oferująca usługę fit out zrobi to za Ciebie! Dodatkowo możesz liczyć na stałe wsparcie ze strony ekspertów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Interbiuro.pl gwarantuje również dotrzymanie harmonogramu. Dzięki temu możesz liczyć na szybką i fachową realizację projektu. Dodatkowo wszystkie działania wykonujemy w ramach ustalonego wcześniej budżetu. Pamiętaj jednak, że każde zmiany wprowadzane do pierwotnego projektu na etapie realizacji mogą nieść ze sobą dodatkowe koszty oraz wydłużyć czas realizacji. Warto zaznaczyć, że interbiuro.pl bierze na siebie odpowiedzialność za całość wykonanych prac. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z ich usług, otrzymasz gwarancję od 24 do 36 miesięcy nie tylko na realizację, ale także dostarczone urządzenia. Bez wątpienia jest to duża zaleta usługi fit out.

Fit out krok po kroku

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni biurowej jest rozmowa o Twoich potrzebach, wymaganiach oraz specyfice branży. Specjaliści biorą pod uwagę również zastaną sytuację. Dzięki temu mogą uwzględnić w projekcie na przykład demontaż i montaż ścian, co jest niezbędne. Zrozumienie procesu pracy oraz funkcjonowania firmy pozwoli stworzyć projekt szyty na miarę. Następnie przechodzą do sprawdzenia, jakie możliwości daje dostępna przestrzeń biurowa. Kolejny krok to opracowanie projektu koncepcyjnego, wykonawczego oraz innych niezbędnych przy danej realizacji. 

Następny etap to przygotowanie harmonogramu realizacji. Jeżeli klient zaakceptuje wszystkie założenia, specjaliści mogą przejść do rozpoczęcia prac. Czas realizacji procesu kompleksowej aranżacji wynosi od 10 do 16 tygodni. Mogą pojawić się jednak dodatkowe opóźnienia sięgające 8 tygodni. Wynikają zazwyczaj z czasu oczekiwania na dostawę materiałów wykończeniowych. Informacje te zostaną uwzględnione w harmonogramie.

Similar Posts