Porady

Jak walczyć z wilgocią w mieszkaniu?

Wilgoć to niepożądany gość w mieszkaniu. Źle wpływa na samopoczucie domowników, a negatywne skutki jej nadmiaru mogą przyczynić się do dużych wydatków związanych z usuwaniem szkód. Jak zatem skutecznie walczyć z wilgocią w mieszkaniu?

Przyczyny pojawienia się wilgoci w mieszkaniu

Jedną z wielu przyczyn wilgoci w mieszkaniu może być niewłaściwie działająca wentylacja lub zła izolacja cieplna budynku. Ponadto gromadzeniu się nadmiernego zawilgocenia sprzyjają szczelnie zamknięte plastikowe drzwi i okna ograniczające przepływ powietrza w pomieszczeniach. Poza tym wiele codziennych domowych czynności, jak gotowanie, pranie czy prasowanie również podnosi poziom wilgotności. Dlatego ważne jest, aby zadbać o sprawne i natychmiastowe odprowadzenie jej poza wnętrze mieszkania. Jeśli jednak nie uda się zapewnić optymalnych warunków wilgotności w mieszkaniu i wilgoć na dobre zadomowiła się w mieszkaniu, należy podjąć radykalne środki w celu skutecznego pokonania wroga zdrowia jego mieszkańców.

Skuteczna metoda na pozbycie się wilgoci w mieszkaniu

Aby zapobiec szkodom, jakie może wyrządzić wilgoć w mieszkaniu, warto zainwestować w sprawdzony osuszacz powietrza. W warunkach domowych z powodzeniem poradzi sobie żel krzemionkowy, znany także jako silikażel. To w pełni naturalny, bezzapachowy preparat, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Jego zadaniem jest absorpcja wody z powietrza, czego następstwem jest zahamowanie rozwoju nadmiernego zawilgocenia, pleśni oraz innych bakterii. O skuteczności żelu krzemionkowego decyduje higroskopijność oraz porowata struktura granulek, dzięki której preparat może wchłonąć tyle wody ile waży opakowanie. Silikażel świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu mieszkania, zwłaszcza miejscach szczególnie narażonych na pojawienie się wilgoci. Żel krzemionkowy dostępny jest w formie paczuszek o różnych gabarytach. Opakowania wystarczy dyskretnie rozmieścić w mieszkaniu w najbardziej newralgicznych punktach. Silikażel doskonale stabilizuje klimat nie tylko w kuchni czy łazience, ale w całym domu. 

Dlaczego warto sięgnąć po osuszacz powietrza?

Tylko skuteczny pochłaniacz wilgoci, jakim jest silikażel, jest w stanie poprawić poziom wilgotności w mieszkaniu. Zbyt duża powoduje uszkodzenia wielu elementów wyposażenia domu, w tym elektroniki. Prowadzi również do wykwitu plam pleśni na sufitach i ścianach. Ta z kolei może doprowadzić do groźnych powikłań zdrowotnych lokatorów. Dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie warunki wilgotności w mieszkaniu i zawczasu wyprosić z niego jej niepożądany nadmiar.
Tekst powstał przy współpracy z https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/

Similar Posts